Copilot Search - jak działa nowa wyszukiwarka AI w Bing?

Copilot Search - jak działa nowa wyszukiwarka AI w Bing?

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 4/4/2025, 5:00 PM

Liczba odsłon: 113

Microsoft Copilot debiutował jako Bing Chat i od początku był związany z wyszukiwarką internetową, choć nie była to tak bliska integracja. Dopiero gdy dwa lata później Google wprowadziło AI Mode bezpośrednio do wyszukiwarki, Microsoft zdecydował się pójść o krok dalej. Jak wygląda jego nowa funkcja Copilot Search w Bing?

Na początku marca Google wprowadziło tryb AI. To funkcja eksperymentalna, która działa przy większości wyszukań, dostarczając odpowiedzi wygenerowane przez sztuczną inteligencję jeszcze nad klasycznymi wynikami. Ma to wynikać z tego, że coraz więcej ludzi woli pytać o rzeczy czatboty niż wyszukiwarki. Aby nie tracić użytkowników na rzecz ChatGPT, Google uruchomiło własne rozwiązanie. To zaś skłoniło Microsoft do odpowiedzi.

Bing nigdy nie był tak popularny jak Google, ale to on jako pierwszy wypuścił czatbota AI zintegrowanego z wyszukiwarką i przeglądarką internetową. Czat Bing, który później stał się Copilotem, debiutował dwa lata wcześniej niż produkt Google i od początku miał aktualne połączenie z Internetem - w przeciwieństwie do ChatGPT, od którego też jest mniej popularny. Bing ma jednak swoich fanów, a wielu z nich zyskał po wprowadzeniu AI. Jego nowa funkcja ma jeszcze mocniej zacieśnić tę integrację. Tak powstał Copilot Search. Jak działa ta nowa aplikacja AI?

Postanowiliśmy przetestować wyszukiwanie w funkcji Copilot w Bing, zadając mu pytanie na czasie: jak wjechać do UK jako Polak? Oto jego odpowiedź:

Jak wjechać do UK jako Polak? Oto odpowiedź Copilot Search w Bing

Copilot Search, czyli Wyszukiwanie w funkcji Copilot, jest już dostępne na stronie bing.com/copilotsearch jako jedna z zakładek Bing - obok "Wszystko" (czyli klasycznej wyszukiwarki), "Obrazy", "Wideo", "Mapy", "Wiadomości" itd. W okienku wyszukiwania można wpisać frazę albo zadać pytanie. Gdy asystent pracuje, wyświetla aktualnie przeszukiwane tematy, a następnie generuje odpowiedź, udoskonala ją, daje dostęp do wszystkich linków źródłowych i uzasadnienia.

Na końcu proponuje dalsze pytania w tym kontekście. To właściwie szybki, ale dość głęboki research. Nic dziwnego, że taka funkcja AI wielu osobom wydaje się bardziej atrakcyjna niż tradycyjna wyszukiwarka.

Źródło: https://www.bing.com/copilotsearch

Onex Day vol. 4: Nowoczesne finanse i operacje w firmie w oparciu o dane oraz AI
Onex Day vol. 4: Nowoczesne finanse i operacje w firmie w oparciu o dane oraz AI

Wydarzenia