Czym jest EMS oraz AIP?

Czym jest EMS oraz AIP?

Autor: CentrumXP

Opublikowano: 2/14/2019, 12:55 PM

Liczba odsłon: 3141

Prowadzenie firmy w cyfrowej erze jest łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej dzięki ogromnym wręcz możliwościom, jakie dają nam nowe technologie. Jednak z drugiej strony stwarza to też wiele potencjalnych, niespotykanych wcześniej zagrożeń. Zarządzanie taką cyfrową firmą może być dla niektórych bardzo przytłaczające. Microsoft postanowił podać nam pomocną dłoń i zaoferować szereg rozwiązań, które nie tylko ułatwią bezpieczne zarządzanie naszą firmą, ale również zapewnią spokój ducha. W jaki sposób? W taki, który składa się z zasadniczo dwóch elementów:

Enterprise Mobility + Security

Przeniesienie naszej firmy do chmury, a wraz z nią sporej ilości bezcennych danych, od których zależy jej byt, może być naprawdę stresujące i przytłaczające. Przecież do tej pory wszystko mieliśmy na pendrive lub w folderze na pulpicie i ot, cała filozofia. A tutaj mamy chmurę, loginy, hasła, uwierzytelnianie... no jakiś kosmos. Na odsiecz przybywa nam rozwiązanie Enterprise Mobility + Security. Jest to narzędzie, dzięki któremu możesz zarządzać wieloma kontami, aplikacjami i urządzeniami za pomocą tylko jednego loginu i hasła.

To ułatwienie dla osób, korzystających z urządzeń i wielu aplikacji. Używając Enterprise Mobility + Security, zyskujemy zwiększenie produktywności i obniżenie kosztów pomocy technicznej dzięki możliwościom samoobsługi oraz jednokrotnego logowania do wielu aplikacji. Jeden użytkownik, jedno konto, jedno hasło.

Enterprise Mobility + Security

Co więcej, możesz zarządzać wieloma aplikacjami z dowolnego urządzenia dzięki systemowi zarządzania urządzeniami mobilnymi oraz systemowi zarządzania aplikacjami mobilnymi. Dzięki systemowi ochrony informacji zyskasz możliwość bezpiecznego przechowywania firmowych danych oraz kontrolę nad nimi, nawet w przypadku udostępniania ich wewnątrz firmy lub poza nią.

Azure Information Protection

Z kolei Azure Information Protection to mechanizm, który jest elementem składowym wyżej wymienionego EMS, który stoi na straży bezpieczeństwa naszych danych i dokumentów. Narzędzie to sprawi, że nasze poufne dane są zawsze bezpieczne i nie musimy martwić się o ich przypadkowy wyciek. Sztuczna inteligencja nad wszystkim czuwa. Dajmy na to, że rano przychodzimy do biura i musimy na tak zwany ASAP wysłać ważnego maila z dokumentacją do kontrahenta. No i poranne zaćmienie umysłu sprawia, że w polu odbiorcy podajemy mail do naszej konkurencji!

Azure Information Protection

Brzmi jak katastrofa, jednak tutaj dzielnie czuwa AiP. Wykryje, że coś tu nie gra i że takie działanie nie jest zgodne ze standardami firmy. Wszystko dzięki tak zwanej klasyfikacji. Nadaje ona etykiety plikom w zależności od stopnia ich poufności. Może to być przeprowadzane w pełni automatycznie, sterowane ręcznie przez użytkowników lub oparte na zaleceniach.

Azure Information Protection pozwala kontrolować, kto, jak i kiedy udostępnia i przegląda wrażliwe dane, a w razie konieczności umożliwia błyskawiczne zablokowanie niepowołanego dostępu lub wyłączenie dostępu pracownikowi, którego na przykład zwalniamy. Możemy też wygodnie zdefiniować, kto może uzyskać dostęp do danych i co może z nimi zrobić — na przykład zezwalając na wyświetlanie i edytowanie plików, ale nie na ich drukowanie ani przesyłanie dalej.

Wszystko nadal może brzmieć nieco ogólnikowo i niezbyt przekonująco. Ale to naprawdę jest tak proste i tak elastyczne. Prowadzenie firmy dzięki tym usługom Microsoftu staje się o wiele łatwiejsze i bezpieczniejsze. Jednak to nie wygoda i bezpieczeństwo są tu najważniejsze, lecz nasz spokój ducha. Trzymając wszystkie pliki lokalnie, mamy pełną (choć pozorną) kontrolę nad nimi, lecz przenosząc je do chmury, zyskujemy nie tylko jeszcze większą kontrolę, ale również większe możliwości ochrony naszych danych.

A przecież pendrive może się zgubić, zepsuć lub zostać skradziony, a dostęp do plików, które się na nim znajdują, ma tylko jego obecny posiadacz. Przechowując pliki w chmurze mamy większe możliwości ich udostępniania, co znacznie ułatwia współpracę. Stosując AiP i EMS wcale nie musimy całkiem rezygnować z dotychczasowych nawyków. Narzędzia te pozwalają chronić dane przechowywane zarówno w chmurze, jak i w infrastrukturze lokalnej, dając nam jednocześnie nad wszystkim pełną kontrolę.

Źródło: https://www.onexgroup.pl/azure

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia