O wymaganiach Visty raz kolejny

O wymaganiach Visty raz kolejny

Autor: Daniel Karcz

Opublikowano: 11/20/2007, 2:05 PM

Liczba odsłon: 5106

Z informacji podawanych przez serwis Softpedia.com wynika, iż najnowszy system Microsoftu – Windows Vista – wymaga większych zasobów systemowych, niż system Windows HPC Server 2008 stworzony z myślą o superkomputerach.

System operacyjny oficjalnie znany pod nazwą Windows HPC Server 2008, stworzony został z myślą o superkomputerach, potrafi on obsłużyć do 64 GB pamięci, a do wydajnej pracy wymaga tylko 512 MB. Na podobnej konfiguracji sprzętowej uruchomić można tylko low-endową wersje Windows Vista – Home Basic, wszystkie pozostałe edycje wymagają do stabilnej i wydajnej pracy 1 GB pamięci. Zdaniem użytkowników tego systemu, aby móc pozwolić sobie na uruchomienie gier i wydajną prace na tym środowisku, zalecane jest od 2-4 GB pamięci RAM.

Łatwo zauważyć można, że chcąc „przesiąść się” na najnowszy system Microsoftu, większość użytkowników musi znacząco zaktualizować konfigurację sprzętową swojego komputera. Obserwując to zjawisko, nasuwa się wniosek, iż na tym właśnie teraz polega polityka Microsoftu.

Źródło: http://news.softpedia.com/news/Vista-Requires-More-Hardware-Resources-than-Microsoft-039-s-Windows-for-Supercomputers-71157.shtml

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia