Microsoft rozdaje swoje oprogramowanie

Microsoft rozdaje swoje oprogramowanie

Autor: Adam Stępień

Opublikowano: 1/29/2008, 9:53 PM

Liczba odsłon: 3967

Stowarzyszenie Bank Drugiej Ręki podsumowało niemal 1,5 roku trwania programu „Microsoft dla non-profit”, w ramach którego organizacje pozarządowe mogą pozyskiwać nowoczesne i legalne oprogramowanie firmy Microsoft na bardzo preferencyjnych warunkach. Od inauguracji programu we wrześniu 2006 roku zrealizowano w sumie 350 zamówień na oprogramowanie, złożonych przez polskie organizacje III sektora, w ramach których przekazano 4832 licencje na oprogramowanie o wartości rynkowej przekraczającej 5 mln zł. Każda z organizacji, które wzięły udział w programie zaoszczędziła w ten sposób średnio 14.227,01 zł na swoim zamówieniu.

Jurek Owsiak z Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, po tym jak organizacja otrzymała oprogramowanie w ramach programu powiedział: „Komputer to absolutnie podstawowe narzędzie w działalności WOŚP. Nie wyobrażamy sobie, jak moglibyśmy 18-osobową grupą pracujących z nami ludzi koordynować wszystkie działania Wielkiej Orkiestry, bez ciągłego korzystania z baz danych, internetowych form wymiany informacji, zaawansowanych programów biurowych czy programów wspomagających organizację czasu i zadań. […] Dlatego oferta Stowarzyszenia Bank Drugiej Ręki oraz firmy Microsoft, kiedy minął pierwszy okres niedowierzania (jak można pozyskać coś za 4% wartości?!?), spowodowała naszą natychmiastową reakcję. Zamówiliśmy pakiet oprogramowania dla naszego biura, wprowadziliśmy nowe technologie i dzisiaj, kiedy organizujemy XVI Finał, pracuje nam się lepiej i wygodniej. I oby tak było do końca świata i jeden dzień dłużej! Sie ma!!”.

W ramach programu „Microsoft dla non-profit”, firma Microsoft bezpłatnie przekazuje swoje produkty uprawnionym organizacjom o charakterze niekomercyjnym. Dzięki temu mają one dostęp do szerokiej oferty najnowszego, a przede wszystkim legalnego oprogramowania firmy Microsoft. Jedynym kosztem dla organizacji jest opłata administracyjna w wysokości około 4% wartości oprogramowania + 22% VAT. Opłata ta, pobierana przez Stowarzyszenie Bank Drugiej Ręki w Polsce oraz Compumentor w USA pozwala pokryć koszty obsługi programu i realizacji zamówień.

Stowarzyszenie Bank Drugiej Ręki prowadzi we współpracy z Microsoft również program wsparcia technologicznego MAR (Microsoft Authorized Refurbisher), który pozwala na instalację legalnego systemu operacyjnego Windows na używanych komputerach, które są poddawane regeneracji i przekazywane w darowiźnie na rzecz organizacji non-profit oraz edukacyjnych. Autoryzowane organizacje typu MAR, jakich w Polsce jest aktualnie 7 są uprawnione do tego, by instalować system operacyjny Windows na używanych komputerach, które poddawane są jednoczesnej regeneracji, a następnie przekazywane wraz z tym oprogramowaniem uprawnionym odbiorcom. W ramach programu MAR, firma Microsoft przekazuje licencje na system operacyjny Windows 2000, Windows XP (o ile certyfikat COA potwierdza, że wcześniej na danym komputerze był zainstalowany Windows XP) oraz oprogramowanie Works 7.0, a jedynym kosztem dla organizacji jest opłata administracyjna, która pokrywa funkcjonowanie i obsługę programu.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia