Ostatnio kompilacje Windows 10 19H1 w Fast Ring ukazują się częściej niż raz w tygodniu i w większości nie dostarczają już nowości funkcjonalnych. Praktycznie cała zawartość to poprawki i inne drobne zmiany. Tak to wygląda w wydanej dziś kompilacji 18351.
Co nowego w kompilacji 18351 (19H1) dla PC?
Poprawki i inne zmiany
- Jeśli nie mogliście dostać się do State of Decay za darmo (przez ograniczony czas), możecie spróbować teraz. Microsoft informuje o otwarciu dodatkowych slotów i przypomina o podanych wcześniej instrukcjach.
- Rozwiązano problem z ostatnich kompilacji, na skutek którego we wbudowanej aplikacji Zarządzanie kolorami mogło brakować monitorów.
- Rozwiązano problem z wysypywaniem się explorer.exe u niektórych Insiderów, gdy została zaktualizowana zawartość list szybkiego dostępu.
- Rozwiązano problem z niespodziewanym, 30-sekundowym oczekiwaniem na kolejną możliwość wprowadzenia PIN-u na ekranie blokady, gdy za pierwszym razem został podany nieprawidłowy.
- Rozwiązano problem z godziną pokazywaną na zegarze w Windows Sandbox, która mogła nie być taka sama, jak poza sandboksem.
- Rozwiązano problem z wyświetlaniem Emoji 12 jako kwadratów w niektórych polach tekstowych XAML.
- Rozwiązano problem z wartościami skalowania, które nie zachowywały się po aktualizacji w aplikacjach Win32.
- Rozwiązano problem ze stabilnością czytania przez Narratora w kontekście funkcji zmiany sposobu czytania wielkich liter. Funkcja została od tej kompilacji wyłączona.
- Rozwiązano problem z kolorem wskaźnika myszy, który mógł być niepoprawnie zmieniony po wylogowaniu i ponownym zalogowaniu.
Znane błędy i problemy
- Uruchamianie gier z oprogramowaniem anty-cheatowym może wywołać GSOD.
- Karty dźwiękowe Creative X-Fi nie działają poprawnie. Microsoft i Creative pracują nad rozwiązaniem.
- Microsoft sprawdza raporty o problemach w obszarze funkcji Wyświetlanie nocne.
- Niektóre czytniki kart SD od Realtek nie działają poprawnie. Microsoft bada sprawę.
- Microsoft bada raporty o problemach z chińskimi wersjami niektórych gier.
- Microsoft bada problem z ustawieniami regionu, które resetowały się przy aktualizacji u niektórych Insiderów.
- Microsoft bada problemy, uniemożliwiające instalowanie i aktualizowanie kompilacji Windows Insider Preview na maszynach wirtualnych VMWare. W razie problemów dostępną alternatywą pozostaje Hyper-V.
- Jeśli instalowaliśmy którykolwiek z ostatnich buildów z pierścienia Fast i przeszliśmy do Slow, składniki opcjonalne, takie jak tryb dla deweloperów, nie będą działać. Jeśli nam na nich zależy, powinniśmy na razie pozostać w Fast Ring.