Dziś w nocy czasu polskiego Dona Sarkar poinformowała, że nowa kompilacja numer 14383 jest już dostępna dla uczestników Windows Insider w kręgu Fast Ring. Podobnie jak w przypadku kilku poprzednich kompilacji, ta także nie wnosi już żadnych nowości. Programiści Microsoft skupiają się teraz na eliminowaniu błędów i dopracowywaniu funkcji, bowiem już 2 sierpnia odbędzie się premiera dużej rocznicowej aktualizacji, zwanej Windows 10 Anniversary Update. Dokładniej rzecz ujmując, będzie to finalna wersja systemu z gałęzi Redstone.
No dobrze, co więc udało się poprawić w tej kompilacji? Poniżej przedstawiamy listę zmian:
- Poprawiono wydajność baterii dla tych osób, którzy mają tendencję do szybkiego włączania i po chwili wyłączania ekranu, tak aby spojrzeć na ekran blokady.
- Rozwiązano problem z powiększaniem i pomniejszaniem obszaru mapy w przeglądarce Microsoft Edge.
- Rozwiązano problem z wyciszaniem dźwięku na takich urządzeniach, jak Lumia 640 (podczas oglądania filmów z serwisu YouTube, używających kodeka audio OPUS).
- Rozwiązano problem z łącznością z samochodami za pomocą Bluetooth, w sytuacji, gdy nieprawidłowo działaj przycisk rozłączania połączenia wbudowany w samochód.
- Rozwiązano problem z zakupem płatnych aplikacji w Sklepie Windows dla abonentów i posiadaczy karty SIM od operatora Orange.
- Rozwiązano problem z aplikacją Muzyka Groove, która samoczynnie i nieoczekiwanie wstrzymywana i wznawiana.
- Rozwiązano problem z klawiaturą, która w niektórych językach zamiast znaków 'a' i 'e' wprowadzała znaki @ i € (problem występował w aplikacjach napisanych pod Windows Phone 8.1).
- Rozwiązano problem z wydajnością gier napisanych pod Windows Phone 8.1, których płynność była zbyt mała na takich telefonach, jak Lumia 535.
- Rozwiązano problem z czujnikiem zbliżeniowym, który zakłócał proces otrzymywania powiadomienia. Gdy ekran był wyłączony, a powiadomienie pojawiało się, ekran się włączał, aby je wyświetlić, co mogło prowadzić do przypadkowego naciśnięcia ekranu w kieszeni.
- Rozwiązano problem z pocztą głosową, której konfiguracja nie byłą przywracana pod wykonaniu twardego resetu urządzenia.
- Rozwiązano problem z brakiem nazwy aplikacji na kafelkach, przy okazji naprawiono błąd z obsługą drugiej karty SIM (na urządzeniach Dual SIM), polegający na tym, iż nazwa drugiej karty nie pojawiała się na kafelkach aplikacji Wiadomości oraz Telefon.
- Rozwiązano problem nieprawidłowego skalowania ekranu startowego, po przełączeniu się do interfejsu Continuum.
- Rozwiązano problem polegający na opóźnionym wyświetlaniu liczby nieodebranych połączeń na kafelku aplikacji Telefon.
Poniżej publikujemy listę błędów, które wymagają jeszcze pracy:
- Rejestrator dźwięków nie pojawia się jako funkcja nagrywania rozmów.
- Microsoft Edge ma problem z interakcją na plikach PDF za pomocą dotyku (przewijanie, przesuwanie, powiększanie). Próba interakcji dotykiem kończy się przeładowaniem pliku PDF.
- Pamiętajcie! Zmieniono format kopii zapasowej dla urządzeń z Windows 10 Mobile, polegający na zmniejszeniu rozmiaru kopii zapasowej zapisanej w OneDrive. W rezultacie, jeśli wykonacie kopię zapasową na urządzeniu przy ostatniej wersji Windows 10 Mobile Insider Preview i wrócicie do stabilnej wersji Windows 10 Mobile (wersja 10586), przywracając kopię zapasową – ekran startowy nie zostanie przywrócony z kopii zapasowej, a do domyślnego układu. Co więcej, poprzednia wersja kopii zapasowej zostanie nadpisana. Jeśli musicie wrócić tymczasowo do wersji 10586, będąc już w wersji 10586, należy wyłączyć kopię zapasową w celu uniemożliwienia nadpisania dobrej kopii zapasowej z wersji Windows 10 Mobile Insider Preview.