Jak edytować i usuwać zespoły

Jak edytować i usuwać zespoły

Autor: Łukasz Klimkiewicz

Opublikowano: 1/15/2018, 12:00 AM

Liczba odsłon: 3884

Tworząc nowy zespół w Microsoft Teams, może być tak, że będziemy go konfigurować bardzo szybko, byleby jak najszybciej rozpocząć pracę, a bardziej zaawansowanymi ustawieniami postanowimy zająć się później. Jak więc edytować zespół w Microsoft Teams? To zagadnienie omówimy w tym poradniku.

Microsoft Teams umożliwia edycję zespołów na dwa sposoby. Pierwszy z nich jest bardzo prosty i pozwala nam jedynie zmienić nazwę, opis oraz stopień prywatności. Jak to robimy?

  1. Rozwijamy menu opcji dodatkowych wybranego zespołu.
  2. Wybieramy polecenie Edytuj zespół.

Panel prostej edycji zespołu

Drugi sposób edycji zespołu związany jest z panelem zarządzania zespołem. Otwieramy go również z poziomu menu opcji dodatkowych przez kliknięcie elementu Zarządzanie zespołem. Panel konfiguracji podzielony jest na cztery kategorie – Członkowie, Kanały, Ustawienia oraz Boty.

Kategorie zaawansowanych ustawień zespołu

  1. W kategorii Członkowie możemy zarządzać listą osób zaproszonych do pracy w naszym zespole. Możliwa jest tu zmiana poziomu dostępu do zawartości grupy, usunięcie pracownika z listy oraz dodanie nowych członków. Z poziomu tej kategorii możemy też rozpocząć z wybraną osobą konwersację tekstową, głosową oraz wideo. Możemy także sprawdzić, jakie ta osoba zajmuje miejsce w firmowej hierarchii.
  2. W kategorii Kanały znajdziemy listę przypisanych do zespołu kanałów. Sprawdzimy tu ich nazwy, opisy, liczbę zaproszonych pracowników, datę ostatniej aktywności, a dodatkowo możemy usuwać istniejące kanały i tworzyć nowe.
  3. Kategoria Ustawienia podzielona jest na kilka sekcji – obrazek zespołu, uprawienia członków, uprawnienia gościa, wzmianki oraz zabawne rzeczy i z poziomu tego miejsca możemy przeprowadzić zaawansowaną konfigurację zespołu.
    1. Obrazek zespołu – tutaj możemy dodać awatar naszego zespołu, który będzie widoczny w usłudze Microsoft Teams oraz grupach Office 365.
    2. Uprawnienia członków – służy do wyboru opcji zespołu, z których mogą korzystać zaproszeni pracownicy. Listę tych opcji przedstawiamy na poniższym zrzucie ekranu.
    3. Ustawienia uprawnień członków zespołu

    4. Uprawienia gościa – dotyczy opcji dostępnych w zespole, z których może korzystać zaproszona osoba spoza naszej organizacji. W stosunku do pełnoprawnych członków zespołu opcje te są bardzo ograniczone. Możemy zdecydować, czy gość może tworzyć nowe kanały i wprowadzać do nich aktualizacje, oraz czy może usuwać kanały wewnątrz zespołu.
    5. Wzmianki – czyli ustawienia wspominania o @zespole i @kanale.
    6. Zabawne rzeczy – ustawienia emotikon, memów, GIF-ów oraz naklejek, z których użytkownicy mogą korzystać w konwersacjach.
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia