Od paru dni w 19H1 mały przestój, a tymczasem Microsoft wypuszcza nową kompilację 20H1 dla Skip Ahead. Tym razem całkowicie nowych funkcji tu nie znajdziemy, choć obok poprawek błędów dodano parę usprawnień, m.in. w Ustawieniach. Listę wszystkich zmian możecie przejrzeć w dalszej części tekstu.
Co nowego w kompilacji 18865 (20H1) dla PC?
Poprawki i inne zmiany
- W ustawieniach kursora i wskaźnika będą teraz wyświetlane podpowiedzi, gdy wskaźnik znajdzie się nad poszczególnymi opcjami kolorystycznymi.
- Narrator ogłasza teraz stan pola wyboru w widoku listowym (Listview).
- Tryb skanowania Narratora będzie się wyłączał, by umożliwić pisanie w polu edycji kontrolki typu spinner.
- Narrator będzie prezentował właściwości "nieprawidłowa" i "wymagana" dla większej liczby kontrolek.
- Rozwiązano problem z Narratorem, który wielokrotnie ogłaszał "zakończenie ładowania" podczas ładowania nowej strony w Chrome.
- Poprawiano logikę powracania Narratora względem kontrolek bez dostępnej nazwy.
- Rozwiązano problem z Narratorem, który nie czytał zawartości komórki w Excelu przy używaniu F2 do edycji.
- Rozwiązano problem z Narratorem, który ogłaszał "koniec wiersza" po nawigacji do pustej komórki podczas edycji tabeli.
- Rozwiązano problem z Narratorem, który nie odczytywał informacji aria-label z przycisków.
- Rozwiązano problem z Narratorem, który na ekranach Braille'a pokazywał tytuł okna zamiast pierwszej linii po nawigowaniu do początku dokumentu skrótem Ctrl + Home w obszarze edycji tekstu.
- Usprawniono aktywowanie linków przez użytkowników posługujących się Braillem.
- Rozwiązano problem z Narratorem, który na ekranach Braille'a nie renderował informacji o wyskakującym okienku logowania podczas tworzenia strony na Facebooku.
- Rozwiązano problem z Narratorem, który na ekranach Braille'a pokazywał dostępną nazwę na początku każdego wiersza w obszarze tekstu.
- Rozwiązano problem z tworzeniem się pustych duplikatów niektórych folderów po aktualizacji.
- Rozwiązano problem z Menedżerem zadań - jeśli komputer wspiera Wi-Fi, a domyślną zakładką Menedżera była "Wydajność", to przy jego uruchomieniu sekcja Wi-Fi na tej zakładce wyglądała na zaznaczoną, ale wyświetlane szczegóły pochodziły z sekcji CPU.
- Rozwiązano problem, w rezultacie którego niektórzy Insiderzy doświadczali nieoczekiwanego wyświetlania okienek BitLockera, proszących o potwierdzenie zaszyfrowania niektórych dysków. Szyfrowanie to zwykle kończyło się niepowodzeniem.
Znane błędy i problemy
- Uruchamianie gier z oprogramowaniem anty-cheatowym może wywołać GSOD.
- Korzystając z funkcji Resetuj ustawienia komputera do stanu początkowego i wybierając opcję zachowania plików na urządzeniu, mając jednocześnie aktywną funkcję pamięci zarezerwowanej, konieczne będzie jeszcze jedno ponowne uruchomienie komputera, by upewnić się, że funkcja ta działa poprawnie.
- Niektóre czytniki kart SD od Realtek nie działają poprawnie. Microsoft bada sprawę.
- Karty dźwiękowe Creative X-Fi nie działają poprawnie. Creative wypuścił aktualizacje sterowników dla niektórych z dotkniętych kart. Microsoft zaleca udanie się na stronę Creative, by sprawdzić, czy dla naszego konkretnego sprzętu są dostępne aktualizacje.
- Jeśli instalowaliśmy którykolwiek z ostatnich buildów z pierścienia Skip Ahead i przeszliśmy do Slow lub Fast Ring, wówczas nie będą działać składniki opcjonalne, takie jak tryb dla deweloperów. Jeśli nam na nich zależy, powinniśmy na razie pozostać w Fast Ring.