Nastał wreszcie ten dzień, w którym Microsoft udostępnił finalną wersję Jesiennej aktualizacji 2019 roku, znanej też jako 19H2 albo November 2019 Update. Zawsze witamy tego typu duże aktualizacje ze sporą ekscytacją, ale nie tym razem. Tym razem aktualizacja ta nie przynosi ani grama ekscytacji i to w sumie dobrze. Trzeba bowiem przyznać, że emocje, jakie towarzyszyły nadejściu poprzednich aktualizacji, nie zawsze były do końca pozytywne. 19H2 to wyjątkowo skromny update, który trzeba rozpatrywać raczej w kategoriach uzupełnienia niż wielkiej rewolucji.
Jeśli chcecie poznać szczegółową listę zmian listopadowej aktualizacji 2019 roku, odsyłam Was do szczegółowego artykułu na ten temat, który przygotowaliśmy specjalnie dla Was:
Pełna lista zmian w Windows 10 November 2019 Update
Jak zainstalować November 2019 Update?
Jeśli chcecie zainstalować najnowszą aktualizację, to macie zasadniczo kilka możliwości. Możecie poczekać, aż Windows Update powiadomi Was o dostępności aktualizacji, i pobrać ją za jego pośrednictwem. Inną opcją jest samodzielna aktualizacja systemu za pomocą Asystenta aktualizacji. Wreszcie możecie też zainstalować nową wersję systemu całkowicie "na czysto", tworząc nośnik instalacyjny za pomocą narzędzia Media Creation Tool.
Sposób 1. Windows Update
Jest to najmniej problematyczny sposób, bo aktualizacja instaluje się de facto samodzielnie. Gdy Wasz komputer będzie już gotowy do aktualizacji, to zostaniecie powiadomieni o jej dostępności. Microsoft podchodzi teraz bardzo asekuracyjnie do tematu aktualizacji i wypuszcza je stopniowo. Może być więc tak, że nie od razu w dniu premiery będziemy mogli zainstalować nową wersję. Dopiero w momencie, gdy gigant upewni się, że nasza konfiguracja sprzętowa nie powoduje problemów, udostępni nam aktualizację.
Sposób 2. Asystent aktualizacji Windows 10
Jeśli nie chcecie czekać i zależy Wam na tym, by zainstalować aktualizację jak najszybciej, możecie skorzystać z Asystenta aktualizacji. Można go pobrać ze strony Microsoftu. Po przejściu na wspomnianą stronę kliknijcie Zaktualizuj teraz, by pobrać asystenta, a po jego uruchomieniu, postępując zgodnie z instrukcjami, wykonacie ręcznie aktualizację Windows 10 do najnowszej wersji.
Sposób 3. Instalujemy "na czysto" za pomocą MediaCreationTool
Jeśli żaden z powyższych sposobów Was nie satysfakcjonuje, wówczas możecie zainstalować najnowszą wersję Windows 10 od początku, tworząc nośnik instalacyjny USB lub DVD:
- W tym celu należy pobrać najnowszą wersję narzędzia MediaCreationTool, dostępnego na stronie Microsoftu.
- Po przejściu na wspomnianą stronę musicie kliknąć przycisk Pobierz narzędzie.
- Następnie uruchomcie pobrane narzędzie, uważnie zapoznajcie się z postanowieniami licencyjnymi i kliknijcie Zaakceptuj.
- Następnie możecie wybrać, czy chcie tylko zaktualizować system, czy też stworzyć nośnik instalacyjny. Wybierzcie opcję numer 2.
- W następnym oknie musicie wybrać odpowiednią wersję systemu, język i architekturę. Narzędzie automatycznie dostosuje te opcje do systemu zainstalowanego na waszym komputerze, ale jeśli chcecie je zmienić, na przykład z myślą o innym komputerze, to możecie te opcje wybrać ręcznie.
- Następnie musicie wybrać nośnik, na którym zostanie utworzony instalator. Może to być albo pendrive o pojemności minimum 8 GB, albo obraz ISO, który potem można nagrać na płytę DVD.
- Kliknijcie dalej i poczekajcie, aż nasz nośnik zostanie utworzony. To wszystko!