Najnowszy build 10547 wniósł do Windows 10 Insider Preview szereg nowości funkcjonalnych, o których pisaliśmy we wcześniejszym poście. Jako że kompilacja ukazała się w fast ring, nie jest wolna od błędów i ewentualnych problemów. Ich listę przytoczymy poniżej. Ponadto warto wspomnieć o poprawkach błędów z poprzedniej kompilacji o numerze 10532.
Windows 10 Insider Preview build 10547 - otrzymane poprawki:
- Twórcy zajęli się sporym zestawem błędów, związanych z menu Start. Jego wywoływanie i uruchamianie skutkowało niekiedy pojawieniem się informacji o błędzie krytycznym w wyskakującym oknie dialogowym. Większość tych błędów została naprawiona. Ponadto wyszukiwarka systemowa powinna działać sprawniej w interakcji z menu Start.
- Ikona powiadomienia w Centrum Akcji nie powinna dłużej wskazywać na nowe powiadomienia, gdy te w rzeczywistości się nie pojawiają.
- Etykieta tekstowa, wyświetlana po najechaniu wskaźnikiem myszy na ikonę poziomu baterii, wyświetla tekst w poprawnym języku.
- Gdy wybierzemy opcję losowego zmieniania tła pulpitu, kolejność wyświetlania tła nie jest już zależna od kolejności plików w wybranych przez nas folderze.
- Cortana może już być używana w połączeniu z lokalnym kontem użytkownika, a nie tylko z kontem Microsoft.
- Zestaw poprawek otrzymały funkcjonalności audio. Rozwiązano m. in. problemy ze sterownikami Realtek.
Windows 10 Insider Preview build 10547 - znane błędy:
- Pakiety językowe zostały wypuszczone, ale mogą pojawić się na serwerach aktualizacyjnych z opóźnieniem.
- Aplikacje ze Sklepu Windows mogą nie aktualizować się automatycznie. Użytkownicy, zainteresowani najnowszymi aktualizacjami, mogą poszukać ich ręcznie w Sklepie.
- Jeśli zamierzacie użyć wiersza poleceń do uruchamiania plików w notatniku (Notepad.exe), sama nazwa pliki (np. plik.txt) nie wystarczy. Zostanie to poprawione w następnym buildzie. Można to obejść, podając pełną lub częściową ścieżkę katalogów, np. \plik.txt.
- Kliknięcie ikon systemowych w obszarze powiadomień może spowodować zablokowanie niektórych pozycji przez Windows Shell. Należy wówczas ponownie uruchomić komputer.
- W panelu Windows Update możemy znaleźć ostrzeżenie, dotyczące kompilacji poglądowych. Jak zaznacza Microsoft, nie świadczy ono o niebezpieczeństwie. Funkcja ta jest dopiero testowana i w przyszłości ma służyć diagnozowaniu procesu pobierania nowych buildów.
Są to wszystkie znane błędy i poprawki w buildzie 10547, o których pisze Microsoft. Jeśli znaleźliście jakieś dodatkowe nowości, o których nie pisaliśmy w poprzednim wpisie, możecie dać nam znać w komentarzach!