Microsoft Defender ATP już dostępny na Linuksa, a wkrótce też na Androida i iOS

Microsoft Defender ATP już dostępny na Linuksa, a wkrótce też na Androida i iOS

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 2/20/2020, 4:51 PM

Liczba odsłon: 1394

Już pod koniec 2017 roku Microsoft zapowiadał wejście Windows Defender ATP na macOS, iOS, Linuksa i Androida. Z uwagi na otwarcie się na nowe ekosystemy usługę przemianowano na Microsoft Defender. Edycja na komputery Mac w ograniczonej wersji zapoznawczej debiutowała w marcu zeszłego roku. Dziś natomiast Microsoft informuje o dostępności publicznej wersji zapoznawczej edycji na system Linux, a także podtrzymuje zapowiedź edycji na iOS i Androida.

Dziś ogłaszamy kolejny krok na naszej drodze do zapewnienia bezpieczeństwa od Microsoft dzięki publicznej wersji zapoznawczej Microsoft Defender ATP dla Linuksa. Nasi klienci od dawna prosili o rozszerzenie ochrony punktów końcowych na Linuksa, a my jesteśmy podekscytowani, mogąc ją dostarczyć. Wiemy, że środowiska naszych klientów są złożone i heterogeniczne. Zapewnienie kompleksowej ochrony na wielu platformach za pomocą jednego rozwiązania i ujednoliconego widoku jest ważniejsze niż kiedykolwiek. W przyszłym tygodniu na konferencji RSA wstępnie zaprezentujemy nasze inwestycje w mobilną ochronę przed zagrożeniami oraz prace nad wprowadzeniem naszych rozwiązań na Androida i iOS.
— Moti Gindi, CVP, Microsoft Defender ATP

Microsoft Defender ATP (Advanced Threat Protection) jest częścią szerszego pakietu Microsoft Threat Protection (MTP). Chroni on zarówno punkty końcowe (MDATP), pocztę (Office 365 ATP), tożsamość (Azure ATP) i aplikacje (Microsoft Cloud App Security). MTP pozwala zespołom bezpieczeństwa automatycznie blokować i eliminować zagrożenia, priorytetyzować incydenty w dochodzeniu i odpowiadaniu na nie, automatycznie naprawiać zasoby oraz skupiać doświadczenia na polowaniu obejmującym wiele domen.

Warto też przypomnieć o tym, że Defender ATP jest od roku dostępny na Windows 7 i 8.1. Wykrycia i zdarzenia ze wspieranych systemów Windows Defender Security Center. Znajdują się tam również dane z innych punktów końcowych, dzięki czemu zespoły bezpieczeństwa mogą analizować i reagować na zagrożenia w całym środowisku.

Źródło: https://www.microsoft.com/security/blog/2020/02/20/microsoft-threat-protection-intelligence-automation/

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia