Już nie możemy doczekać się pierwszych nowości funkcjonalnych przeznaczonych stricte dla Windows 10 20H1. Na razie jednak rozwój tej gałęzi idzie w parze z rozwojem 19H1 i w dużej mierze, nie licząc zmian pod maską, sprowadza się on do kopiowania poprawek z jednej wersji do drugiej. W wydaniu dzisiejszym dla Skip Ahead - a jest nim kompilacja 18855 - znajdują się same poprawki i parę drobnych usprawnień. Niektóre z nich mogą wydać się Wam znajome, a to dlatego, że zostały już wcześniej zaimplementowane w 19H1. Pełną listę zmian możecie prześledzić poniżej.
Co nowego w kompilacji 18855 (20H1) dla PC?
Poprawki i inne zmiany
- Notatnik automatycznie teraz przywraca niezapisaną zawartość, gdy Windows restartuje się przy aktualizacjach.
- Dodano wsparcie dla mikrofonu w Windows Sandbox, co wraz z paroma innymi rzeczami poprawia scenariusze wykorzystujące ułatwienia dostępu.
- Dodano możliwość konfiguracji urządzenia wejścia audio w pliku konfiguracyjnym Windows Sandbox.
- Rozwiązano problem ze strefą czasową w Windows Sandbox, która nie była zsynchronizowana z hostem.
- Dodano wsparcie dla sekwencji Shift + Alt + PrintScreen w Windows Sandbox. Aktywuje ona okno dialogowe ułatwień dostępu, w którym można włączyć tryb wysokiego kontrastu.
- Dodano wsparcie dla sekwencji Shift + Alt + Pause/Break w Windows Sandbox, która pozwala wchodzić/wychodzić z trybu pełnoekranowego.
- Rozwiązano problem z GSOD-ami, które pojawiały się u niektórych Insiderów w związku z zamknięciem pokrywy oraz podłączaniem i odłączaniem monitora.
- Rozwiązano problem z preferowanymi ustawieniami regionu, które resetowały się po aktualizacji.
- Rozwiązano problem z działaniem wielu gier w wersji chińskiej.
- Rozwiązano problem z memcpy, w skutek którego niektóre sterowniki zawieszały system podczas ładowania. W zależności od systemu mogło się to manifestować jako zawieszenie przy upgradzie.
- Rozwiązano problem z brakującymi monitorami we wbudowanej aplikacji Zarządzanie kolorami.
- Rozwiązano problem z wysypującym się Explorer.exe, gdy zawartość list szybkiego dostępu była aktualizowana.
- Rozwiązano problem z wartościami skalowania tekstu w aplikacjach Win32, które nie zachowywały się po aktualizacjach.
- Rozwiązano problem ze stabilnością czytania przez Narratora w kontekście funkcji zmiany sposobu czytania wielkich liter. Funkcja została od tej kompilacji wyłączona.
- Rozwiązano problem, na skutek którego klawiatura dotykowa wysypywała się podczas przełączania z języków opartych na IME na inny język.
Znane błędy i problemy
- Uruchamianie gier z oprogramowaniem anty-cheatowym może wywołać GSOD.
- Kompilacja ta zawiera trochę poprawek związanych z wyświetlaniem nocnym, ale Microsoft nadal sprawdza związane z nim raporty.
- Korzystając z funkcji Resetuj ustawienia komputera do stanu początkowego i wybierając opcję zachowania plików na urządzeniu, mając jednocześnie aktywną funkcję pamięci zarezerwowanej, konieczne będzie jeszcze jedno ponowne uruchomienie komputera, by upewnić się, że funkcja ta działa poprawnie.
- Niektóre czytniki kart SD od Realtek nie działają poprawnie. Microsoft bada sprawę.
- Karty dźwiękowe Creative X-Fi nie działają poprawnie. Microsoft i Creative pracują nad rozwiązaniem.
- Microsoft bada problemy, uniemożliwiające instalowanie i aktualizowanie kompilacji Windows Insider Preview na maszynach wirtualnych VMWare. W razie problemów dostępną alternatywą pozostaje Hyper-V.
- Jeśli instalowaliśmy którykolwiek z ostatnich buildów z pierścienia Skip Ahead i przeszliśmy do Slow lub Fast Ring, wówczas nie będą działać składniki opcjonalne, takie jak tryb dla deweloperów. Jeśli nam na nich zależy, powinniśmy na razie pozostać w Fast Ring.