Paul Allen zmarł w nocy z 15 na 16 października tego roku. Był jednym z założycieli Microsoftu, który tworzył wraz ze swoim przyjacielem z młodości - Billem Gatesem. Allen, chociaż formalnie był członkiem zarządu firmy z Redmond do roku 2000, odszedł z Microsoftu w latach 80-tych. Przyczyną odejścia była choroba nowotworowa, którą wtedy udało się wyleczyć, ale na którą zmarł prawie 30 lat później z powodu nawrotu.
10 faktów o życiu Paula Allena:
- Allen opuścił Microsoft w roku 1983, osiem lat po założeniu firmy w 1975.
- Allen poznał Gatesa w wieku 14 lat (Gates miał 12), kiedy byli uczniami szkoły Lakeside School w Seattle.
- Allen studiował na Washington State University, ale na zajęcia uczęszczał tylko przez dwa lata. Później przekazał 26 milionów dolarów na budowę School of Global Animal Health, działającej przy uniwersytecie.
- W 2017 roku Allen został wpisany na listę najbogatszych Amerykanów według Fobresa. Zajął 22 miejsce z majątkiem wycenionym na około 21 miliardów dolarów. W tym samym roku Bill Gates zajął pierwsze miejsce, a jego majątek wyceniono na 92 miliardy.
- Również w 2017 roku Allen został uznany za trzynastego najbogatszego Amerykanina w świecie technologii.
- Allen w swojej książce Idea Man: A Memoir by the Cofounder of Microsoft oskarżył Gatesa i Ballmera o okradzenie go. Allen odnosił się do podsłuchanej rozmowy, w której Gates i Ballmer mówili o planowanym zredukowaniu akcji Allena w Microsofcie.
- Allen był właścicielem lub współwłaścicielem trzech amerykańskich klubów sportowych - futbolowej drużyny Seattle Seahawks, koszykarskiej drużyny Portland Trailblazers i piłkarskiej Seattle Sounders.
- Allen chorował na raka dwukrotnie. Za pierwszym razem udało się go szybko pokonać, ale z drugą chorobą żył przez wiele lat i była ona przyczyną jego śmierci.
- Allen był wielkim fanem Hendriksa i muzyki rockowej. Był gitarzystą w zespole o nazwie Grown Men, z którym w 2000 roku wydał album.
- Allen był kawalerem. Nigdy się nie ożenił i nie miał dzieci. Znany był z rozrywkowego i rozrzutnego stylu życia.