GogleHoloLens nie zyskały popularności wśród klientów indywidualnych, ale też raczej nie miały jej zyskać. Docelowym odbiorcą miały być firmy i różnego rodzaju organizacje, a tutaj gogle HoloLens przyjęły się wręcz wyśmienicie. Jednym z takich odbiorców jest między innymi US Army, a konkretnie jej oddziały specjalne. Dzięki wprowadzeniu do służby specjalnej wersji HoloLens współczesne pole walki, w jakim operują siły specjalne, coraz bardziej zbliża się do gry komputerowej. HoloLens daje żołnierzowi dostęp do znanego z gier komputerowych, takich jak Battlefield czy Call of Duty, interfejsu HUD.
HoloLens na usługach armii USA stał się częścią rozwijanego właśnie systemu IVAS (Integrated Visual Agumentation System). W ramach tego systemu za pośrednictwem specjalnie zmodyfikowanych gogli żołnierz ma dostęp do mapy terenu, cyfrowego kompasu, nawigacji, a dzięki wbudowanej w gogle kamerze termowizyjnej Flir może on wykryć przeciwnika w nocy, w dymie oraz we mgle. System też potrafi również wspierać celowanie.
Nie jest on jeszcze w pełni gotowy, a 13 firm pracuje nad dodatkowymi sensorami, które mógłby jeszcze bardziej rozszerzyć funkcjonalność HoloLens. Gogle Microsoftu są tutaj rdzeniem i najważniejszym elementem, a w docelowo mają być o wiele mniejsze, by zapewnić żołnierzowi jak największą swobodę ruchów. Zakończenie prac nad projektem IVAS przewiduje się na rok 2028, a pierwsze gogle zostaną oddane do dyspozycji armii między 2022 a 2023 rokiem.