Microsoft przeciwdziała terroryzmowi w Internecie

Microsoft przeciwdziała terroryzmowi w Internecie

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 5/21/2016, 6:37 PM

Liczba odsłon: 2538

Podobnie jak wiele firm z obszaru IT, Microsoft walczy z treściami, nawołującymi do terroryzmu. Wiele grup terrorystycznych korzysta z portali społecznościowych, by udostępniać propagandę i rekrutować nowych członków. Microsoft chce temu zapobiegać, wprowadzając zmiany w zasadach użytkowania jego oprogramowania i usług.

Rosnąca liczba ataków terrorystycznych na świecie wywołuje dyskusje na wielu frontach. Dostawcy usług online badają obecnie, jak najlepiej adresować treści w Internecie, które wykorzystuje się do promowania aktów terroryzmu i rekrutacji do terrorystycznych ugrupowań. Internet stał się głównym kanałem informacyjnym, w którym udostępnia się pomysły, komunikuje i planuje najgorsze z możliwych akcje. Microsoft zdaje sobie sprawę z tego, że ten rodzaj materiałów jest w Internecie szeroko rozpowszechniony. Firma stara się więc przeciwdziałać i udaremniać sieciową aktywność terrorystów. "Choć Microsoft nie prowadzi żadnej z wiodących sieci społecznościowych lub stron do udostępniania wideo, od czasu do czasu treści terrorystyczne mogą być zamieszczane lub udostępniane w naszych serwisach dla konsumentów. W świetle tego chcemy być przejrzyści, jeśli chodzi o nasze podejście do walki z treściami terrorystycznymi" - czytamy na blogu Microsoft On The Issues.

źródło: www.technewsworld.com

Firma wyszczególniła obszary działania, które zarówno zwalczają, jak i zapobiegają pojawianiu się niedopuszczalnych treści:

  • Usuwanie treści terrorystycznych z prowadzonych serwisów dla konsumentów.
  • Definiowanie treści terrorystycznych.
  • Obserwacja, przyjmowanie zgłoszeń i zdejmowanie treści.
  • Promowanie wolności słowa w Bing.

Microsoft współpracuje ponadto ze swoimi partnerami, by stawić czoła różnym typom działalności terrorystów online. Pierwsza kwestia to rozwój i wdrażanie nowych technologii - gdy zabronione treści zostają usunięte, w ich miejscu niczym głowy Hydry pojawiają się kolejne. Microsoft poszukuje tu efektywnej technologii, która mogłaby zapobiec dalszemu rozpowszechnianiu treści w takich okolicznościach. Przykładem może być proaktywne skanowanie treści publicznych w poszukiwaniu znanych obrazów i nagrań terrorystycznych. Kolejny obszar działań to inwestycje w partnerstwa publiczno-prywatne (współpraca między jednostkami administracji rządowej i samorządowej a podmiotami prywatnymi w sferze usług publicznych). Microsoft sądzi, że taka współpraca wymaga udziału ekspertów i liderów z różnych obszarów i z różnymi perspektywami. Ostatnim punktem jest dostarczanie dodatkowych informacji i danych. Microsoft dokłada swoje trzy grosze do edukacji - zwłaszcza najmłodszych, na przykład w inicjatywie YouthSpark - i pomaga identyfikować bezpieczne źródła danych, a także odróżnić je od dezinformacji i mowy nienawiści. Według ekspertów młodzież, która rozwinęła zdolność analitycznego i krytycznego myślenia, z mniejszym prawdopodobieństwem obierze złą ścieżkę, wliczając w to także radykalizację.

Źródło: http://blogs.microsoft.com/on-the-issues/2016/05/20/microsofts-approach-terrorist-content-online

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia