Powstał niedrogi mini-tablet z Windows 8.1

Powstał niedrogi mini-tablet z Windows 8.1

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 9/27/2014, 7:24 PM

Liczba odsłon: 1627

Microsoft nie ustaje w wysiłkach, by przyciągnąć do swojego ekosystemu producentów tanich tabletów i smartfonów. Tak powstały m. in. Eee PC od ASUS (199 dolarów), Iconia Tab W od Acer (150 dolarów) czy 7-calowy Encore Mini od Toshiby (119 dolarów). Jednak z cenami można zejść jeszcze niżej. Udowodnił to mało jeszcze znany, chiński producent PiPO.

Zaprezentowany właśnie mini-tablet, W4 to wciąż jeszcze 'koncept', tym niemniej producent zapowiada, że we współpracy z Intel stanie się on rzeczywistością. Specyfikacja W4 nie została jeszcze ukończona. Na razie można wyszczególnić następujące parametry:

  • 8-calowy wyświetlacz IPS LCD z rozdzielczością WXGA (1280x800 pikseli)
  • Procesor Quad-core Intel Bay Trail-T 3735F
  • 1GB RAM
  • 16GB pamięci wbudowanej
  • 2-Megapikselowy aarat frontowy
  • Aparat z tyłu urządzenia (brak szczegółowych danych o matrycy)
  • Bateria o pojemności 4500 mAh
  • System Windows 8.1

PiPO W4

PiPO W4 ma być oficjalnie 'najbardziej przystępnym tabletem z Win8'. Cena urządzenia wynosić ma 499 yuanów/81 dolarów, czyli około 268 zł. W4 nie grzeszy wybitnymi osiągami sprzętowymi, jednak nie o nie tu chodzi. Tablet jest typowym (ultra)-niskobudżetowcem, a urządzenia z tej półki cenowej cieszą się największym zainteresowaniem na rynku konsumenckim. Teraz pozostaje tylko czekać, aż tablet zostanie ukończony i trafi na rynek.

Możliwość stworzenia tak tanich tabletów czy smartfonów to m. in. zasługa wprowadzenia bezpłatnej licencji Windows dla urządzeń poniżej 9 cali. PiPO W4 oczywiście spełnia ten wymóg, tym samym dołączając do szeregu coraz tańszych urządzeń dotykowych, które powoli wypierają komputery PC z codziennego użytku.

Źródło: http://www.neowin.net/news/pipo-unveils-the-w4-a-windows-81-mini-tablet-for-81

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia