Polacy tryumfowali w następujących kategoriach:
- Algorytmy - Przemysław Dębiak z Uniwersytetu Warszawskiego, który w ubiegłym roku w Indiach zajął drugie miejsce w tej samej kategorii, a także był finalistą w kategorii Project Hoshimi;
- Fotografia - Iwona Bielecka z Wojskowej Akademii Technicznej, zeszłoroczna finalistka w kategorii Project Hoshimi, oraz Małgorzata Łopaciuk z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego;
- Film krótkometrażowy - Julia Górniewicz z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego oraz Jacek Barcikowski z Politechniki Poznańskiej, którzy reprezentowali Polskę w tej kategorii już po raz trzeci (w finałach zeszłorocznej edycji konkursu, które odbyły się w Indiach, zajęli drugie miejsce na podium).
„Nasza reprezentacja spisała się doskonale w Korei. Jesteśmy dumni z ich wyników. Po raz kolejny udowodniliśmy, że Polska jest prawdziwą kuźnią młodych talentów w zakresie technologii. Cieszę się, że jako firma mamy możliwość uczestniczyć w tym niesamowicie motywującym i energetycznym wydarzeniu, które z roku na rok zyskuje coraz więcej sympatyków wśród studentów i nie tylko. Nadal będziemy wspierać młodych pasjonatów technologii i stwarzać im podobne okazje do twórczej rywalizacji. Jestem przekonany, że jeszcze nie raz usłyszymy o sukcesach Polaków, a tymczasem wielkie gratulacje należą się wygranym w edycji 2007 Microsoft Imagine Cup” – powiedział Karol Wituszyński z polskiego oddziału Microsoft.
Dodatkowo, drużyna InPUT, która reprezentowała Polskę w kategorii Projektowanie Oprogramowania zakwalifikowała się do szóstki zespołów, które otrzymały wyróżnienie za biznesowy potencjał zaprezentowanego podczas konkursu rozwiązania. W nagrodę wezmą udział w prestiżowym programie Microsoft Imagine Cup Innovation Accelerator, sponsorowanym przez Microsoft oraz British Telecommunications (BT), w ramach którego wezmą udział w szkoleniach biznesowych. Celem programu jest zapewnienie studentom wiedzy i umiejętności potrzebnych do przekształcenia ich projektów w realny produkt i wprowadzenia go z sukcesem na rynek. Drużyna z Politechniki Poznańskiej, w składzie: Michał Tartanus, Marek Wronowski, Szymon Wybrański, Michał Zygmunt zaprezentowała aplikację o nazwie onespace, które służy do łatwego i wygodnego współdzielenia aplikacji i plików, umożliwiając efektywną i sprawną współpracę zespołową.
Sześć wyróżnionych zespołów – z Polski, Tajlandii, Korei, Jamajki, Irlandii i Meksyku – weźmie udział w styczniu 2008 roku w dwutygodniowych warsztatach, podczas których będą mieli możliwość dalszego rozwoju swoich aplikacji pod fachowym okiem specjalistów z Microsoft i British Telecommunications. Będą również mieli okazję stworzyć we współpracy z nimi biznesplany oraz profesjonalne oferty biznesowe, które pomogą im w kompleksowym przygotowaniu aplikacji do wprowadzenia na rynek i wdrożenia.