W tegorocznej edycji Regionalnych Dni Otwartych MVP wzięło udział 9 profesjonalistów MVP z Polski oraz Microsoft Regional Director, którzy uczestniczyli w sesjach technicznych prowadzonych przez najlepszych specjalistów Microsoft oraz mieli okazję zapoznać się z najnowszymi produktami Microsoft – Windows Vista i Office System 2007, jeszcze przed ich premierą. Spotkali się także z przedstawicielami Microsoft z głównej siedziby firmy w Redmond i oddziału Microsoft CEE z Monachium, m.in. z EMEA MVP Regional Manager – Karen-Ann Young, a także z osobami z grup produktowych Microsoft i regionalnymi opiekunami programu MVP.
“Szybki rozwój społeczności w krajach Europy Środkowo-Wschodniej, Bliskiego Wschodu i Afryki odzwierciedla rosnącą wagę tych regionów świata” – mówi Sean O’Driscoll, Senior Director, Community and MVP w Microsoft. „Bardzo ciekawe jest obserwowanie zmian zachodzących w tych regionach. Jako firma uczestniczymy w tych zmianach wyróżniając najbardziej aktywne osoby tytułem MVP za ich osiągnięcia, wkład w społeczności techniczne i inspirację, jaką ich działania dają nam wszystkim.”
„Regionalne Dni Otwarte MVP to wspaniała okazja nie tylko do spotkania MVP z innych krajów, ale również możliwość poznania i nawiązania znajomości z ekspertami Microsoft zajmującymi się najnowszymi produktami i technologiami” – mówi Milena Mizerska, odpowiedzialna za program MVP w polskim oddziale Microsoft. – „Tego rodzaju kontakty pozwalają na bardzo wartościową dla obu stron wymianę wiedzy i doświadczeń, a prowadzone dyskusje przyczyniają się do lepszego zrozumienia potrzeb użytkowników naszych produktów.”
MVP są to osoby uznane i nagrodzone przez Microsoft za aktywne dzielenie się swoją wiedzą w technicznych społecznościach internetowych, na grupach i forach dyskusyjnych. Program MVP jest prowadzony w Europie Środkowo-Wschodniej od 2002 roku. Do tej pory tym prestiżowym tytułem nagrodzono 145 osób w tym regionie, z czego 32 w Polsce. Tytuł przyznawany przez wewnętrzną komisję Microsoft kandydatom wybranym z list nominacyjnych przedstawionych przez pracowników oraz członków społeczności internetowych, posiada łącznie 3300 osób w 81 krajach na świecie. Oprócz tytułu, nagrodzeni otrzymują, m.in. dostęp do kodów źródłowych oprogramowania, możliwość bezpośredniego kontaktu z programistami i osobami tworzącymi oprogramowanie Microsoft oraz możliwość publikowania własnych artykułów w bazie wiedzy Microsoft.