Koniec zabawy. Tryb IE znika z Edge Chromium

Koniec zabawy. Tryb IE znika z Edge Chromium

Autor: Wojciech Błachno

Opublikowano: 7/25/2019, 10:21 AM

Liczba odsłon: 2245

Edge Chromium już teraz zawiera naprawdę sporo ciekawych nowości, a jedną z nich była możliwość uruchomienia strony w nowej karcie w Internet Explorer. Niby przydana funkcja, bo nie musimy uruchamiać osobno Internet Explorera (tak, ta przeglądarka nadal jest dostępna w Windows 10. Niespodzianka!), by sprawdzić, czy dana strona na nim działa. Brzmi naprawdę ciekawie. Przynajmniej przez pierwsze 10 sekund.

Tę "ciekawą" opcję mogliśmy włączyć we flagach edge://flags, a następnie w menu przeglądarki wybrać pozycję "Show this page using Internet Explorer". Teraz, nawet jeśli aktywowaliśmy tę flagę, pozycja ta już się w menu nie pojawi. W najnowszej kompilacji Edge Chromium funkcję tę po prostu wyłączono. Dlaczego?

Reklama

Ponieważ jej obecność miała cel czysto praktyczny i służyła w procesie wykrywania błędów. Funkcja została już wprowadzona, więc pozycja w menu zniknęła. Teraz admini będą mogli sami decydować, czy ich strona ma otworzyć się w karcie w trybie IE, czy w normalnym trybie. Przeciętny użytkownik i tak nie ma większej potrzeby korzystać z tej funkcji, więc w sumie to mała strata.

Źródło: https://www.neowin.net/news/show-this-page-using-internet-explorer-option-removed-from-chromium-edge

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia