Serwery dla firm. Trzy rodzaje, dwie metody zwiększania niezawodności, jeden słuszny wybór

Serwery dla firm. Trzy rodzaje, dwie metody zwiększania niezawodności, jeden słuszny wybór

Autor: Wojciech Błachno

Opublikowano: 7/18/2019, 11:25 AM

Liczba odsłon: 6654

Serwery dla firm to jednostki, które muszą być niezawodne i wytrzymałe, dlatego podczas wyboru sprzętu należy kierować się w dużej mierze wysoką jakością poszczególnych komponentów i ich odpornością na uszkodzenia. Serwer pracuje bez przerwy, zapewniając ciągły dostęp do danych, zatem każda awaria i przestój w pracy generują straty dla firmy.

Odpowiedni wybór serwera ma więc kluczowe znaczenie dla niezakłóconej i nieprzerwanej pracy całego przedsiębiorstwa, niezależnie od jego wielkości. Wybór ten determinuje nie tylko bezpieczeństwo i jakość przechowywania danych, ale również prawdopodobieństwo nieplanowanych przestojów.

Serwery dla firm - 3 rodzaje

Tworząc architekturę serwerową, trzeba się kierować parametrami poszczególnych rodzajów serwerów. Firmy z sektora mikro i małych przedsiębiorstw stawiają głównie na serwery ProLiant ML, czyli jednostki typu tower. Ich niewielkie rozmiary i budowa, przypominająca zwykły komputer stacjonarny, znacznie ułatwiają ulokowanie serwera w przestrzeni firmowej tak, aby działał wydajnie, a jednocześnie nie zajmował zbyt wiele miejsca, które często bywa ograniczone.

HP Proliant DL380

Serwery typu ProLiant DL (serwery do szaf rack) i ProLiant BL (serwer kasetowy) to znacznie większe jednostki, wymagające specjalnych warunków przechowywania. Ich budowa opiera się na kilku komponentach, które mogą działać nawet wtedy, kiedy jeden z nich zawiedzie. Serwery stelażowe i kasetowe używane są więc w średnich i dużych przedsiębiorstwach o większych wymaganiach z zakresu IT.

Serwery ProLiant - 2 metody zwiększania niezawodności

Zaprojektowanie dobrze działającej infrastruktury serwerowej wymaga wykorzystania metod zwiększania jej niezawodności. Najbardziej popularne są dwie z nich:

  • Montaż elementów redundantnych - elementy nadmiarowe pełnią funkcję rezerwową i przejmują główne zadania, gdy jeden z podzespołów podstawowych ulegnie awarii;
  • Wymiana komponentów w locie (hot-swap) - wykorzystywana zwykle do wymiany dysków twardych lub zasilaczy.

Obie metody mają zapobiegać długim naprawom i przestojom w pracy serwerów ProLiant, które mogłyby wpłynąć na ciągłość pracy firmy.

Serwery ProLiant ML, DL i BL - 1 słuszny wybór

Obecnie jednymi z najlepszych serwerów są serwery ProLiant, produkowane przez Hewlett Packard. Ich szeroki wybór dostępny na https://hpesklep.pl/ oraz doskonała jakość sprawiają, że jednostki te mogą być stosowane w każdej firmie, niezależnie od jej potrzeb i wymagań.

Źródło: https://hpesklep.pl

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia