Microsoft: "nie" dla P2P

Microsoft: "nie" dla P2P

Autor: Autor nieznany

Opublikowano: 7/30/2002, 12:00 AM

Liczba odsłon: 2560

W wiadomości e-mail wysłanej w zeszłym tygodniu do ponad 55 tys. swoich pracowników kierownictwo Microsoftu zabroniło korzystania w pracy z sieci peer-to-peer takich, jak KaZaA czy iMesh. Legalne zainstalowanie i używanie tego rodzaju oprogramowania wymaga uzyskania zgody przełożonych. Jednocześnie pracownicy zostali ostrzeżeni, że od czasu do czasu będą przeprowadzane kontrole.

Decyzja ta jest uzasadniania faktem, że użytkownicy sieci P2P wymieniają się przede wszystkim materiałami (muzyka, filmy, programy) chronionymi prawem autorskim. Natomiast dopuszczalne jest, zdaniem kierownictwa Microsoftu, kopiowanie muzyki z własnych płyt CD na dysk komputera.

Microsoft zwraca pracownikom uwagę, że sieci P2P stwarzają również zagrożenie. Są źródłem wirusów komputerowych, zwiększają ryzyko włamania do sieci firmowej Microsoftu. Dodatkowo może dojść do przypadkowego udostępnienia firmowych materiałów czy dokumentów, które mogą zostać pobrane przez osoby spoza Microsoftu.

Źródło: http://www.centrumxp.pl

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia