Jednocześnie renominowani zostali:
- Grzegorz Niemirowski – Windows Live Mail Desktop;
- Grzegorz Mazur – Windows Shell/User;
- Michał Kawecki - Windows Shell/User;
- Tadeusz Jankowski – Microsoft Office Excel;
- Mateusz Kierepka – Windows XNA/DirectX;
- Zbigniew Bratko – Microsoft Office Access;
- Robert Stuczyński – Windows Server – Networking;
- Maciej Pilecki – Windows Server System – SQL Server (z ramienia łotewskiego oddziału Microsoft z uwagi na swoje aktualne miejsce zamieszkania).
Program MVP jest prowadzony w Polsce od 4 lat. Oprócz tytułu osoby nagrodzone otrzymują szereg dodatkowych benefitów, między innymi dostęp do kodów źródłowych oprogramowania, bezpośredni kontakt z programistami i osobami tworzącymi oprogramowanie Microsoft oraz możliwość publikowania własnych artykułów w bazie wiedzy Microsoft.
Wokół najnowszego cyklu MVPs zrobiło się wyjątkowo głośno. Przede wszystkim krytyka dotyczy nagradzania osób, które zasłużyły się dla społeczności, tworząc nowy portal firmy Microsoft, którego debiut wypadł dosyć marnie. Ponadto padają opinie, że Microsoft nie zauważa liderów wśród pomocnych użytkowników forum Webowego portalu firmy. Co więcej, nie przedłuża nominacji osobom, których aktywność się nie zmieniła, a robi to w stosunku do innych, zdaniem komentatorów, niekompetentnych osób. Przykładowe omówienie powyższych sytuacji można znaleźć choćby na blogu Tomasza Bryji czy popularnych portalach traktujących o IT.