TomTom głównym dostawcą map dla Azure i Bing Maps

TomTom głównym dostawcą map dla Azure i Bing Maps

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 2/4/2019, 10:59 PM

Liczba odsłon: 1614

Współpraca Microsoftu z TomTomem w ostatnich latach opierała się na budowaniu platformy chmurowej dla pojazdów autonomicznych oraz "światowego grafu", który ma przyjąć postać indeksu danych fizycznie istniejących miejsc, obiektów, urządzeń i połączeń między nimi. Współpraca obu firm wkracza teraz na nowe tory.

Mapy i dane o ruchu TomTom będą napędzać wiele rozwiązań w chmurze Azure i tym samym TomTom stanie się wiodącym dostawcą danych lokalizacyjnych dla Microsoft Azure i Bing Maps. TomTom wybiera ponadto Microsoft Azure jako preferowanego dostawcę chmury. Na czym dokładnie będzie to polegać? Azure Maps dostarcza API, które wzbogacają dane o kontekst geoprzestrzenny. Usługa ta pomaga deweloperom tworzyć rozwiązania dla IoT, urządzeń mobilnych czy logistyki. Dostarczone przez TomTom dane i usługi staną się znaczącym składnikiem, uzupełniającym tę ofertę.

Klienci Azure mają teraz natywne wsparcie, rozciągające się od budowania opartych na mapach tablic [pulpitów nawigacyjnych], przez wizualizowanie analityki przestrzennej z IoT, po scenariusze mobilne związane z ruchem pojazdów. Przykładowo w agrokulturze klienci mogą łatwo śledzić użycie sensorów dla upraw, inwentarza, traktorów i innych [zasobów], aby zoptymalizować produkcję. Używanie usług trasowania Azure Maps, zasilanych przez TomTom, umożliwia opartą na wglądach dystrybucję dóbr, zaczynając od pola uprawnego, kończąc na sprzedaży detalicznej, restauracjach i dostawach do domu. Używanie najświeższych map i informacji o ruchu może zdeterminować zasięg, zoptymalizować trasy dostawy i zapewnić klientom wgląd w status dostawy.
– Microsoft

Połączenie najświeższych danych od TomTom z usługami i SDK-ami Microsoft Azure znajdzie zastosowanie w wielu różnych scenariuszach, także tych spod znaku smart city. Deweloperzy będą mogli łatwo renderować multum zestawów danych z różnych źródeł w czasie rzeczywistym, takich jak wskaźniki parkometrów czy ruch na konkretnej ulicy. Pozwoli to np. zredukować ślad węglowy, zanieczyszczenie hałasem, ale także dostarczyć te informacje mieszkańcom w formie wizualnej w aplikacjach.

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-partners-with-tomtom-to-take-on-here-and-aws-partnership/

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia