Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Felieton: Dlaczego wywalam Windows 8

Felieton: Dlaczego wywalam Windows 8

Jako użytkownik popularnych "okienek" z ponad dziesięcioletnim stażem, który z niejednego systemu korzystał, z ogromną niecierpliwością wyczekiwałem sądnego dnia - dnia premiery najnowszej odsłony systemu Microsoftu – Windowsa 8. Przyznam szczerze, że nauczony doświadczeniem nie oczekiwałem rewelacji. Spodziewałem się, że zgodnie z tym, co osobiście zaobserwowałem, "ósemka" będzie kolejnym niewypałem wymagającym poprawek, tak jak Vista.

Wcześniej miałem do czynienia z ósemką, ale było to wczesne stadium rozwojowe. Uczucia miałem mieszane – liczyłem na to, że Microsoft nieco poprawi interfejs i system po premierze będzie całkiem niezły. Jakiś czas po premierze postanowiłem pobawić się nieco nowym systemem. W tym celu pobrałem oraz zainstalowałem wersję Enterprise i zabrałem się do dzieła.

Z systemu zrezygnowałem po mniej więcej tygodniu. Dlaczego?

Zapraszamy do felietonu Radosława Pietrowskiego Dlaczego wywalam Windows 8. Gorąco zachęcamy do wyrażania swojej opinii w komentarzach.

Krzysztof Kapustka
6 lutego 2013, 18:56
3 147
Odsłony
Krzysztof Kapustka
6 lutego 2013, 18:56
3 147
Odsłony



Komentarze

głupoty pisze ten Pan i jest zacofany, używam na stacjonarnym kompie 8 monitor 32 cale ful rozdziałka 1920 na 1080 system jest szybszy przynajmniej o 30% od 7 kwestia ustawień i wszystko hula.
andreus, 6 lutego 2013, 19:20
Poważnie nie wiesz jak zamykać aplikacje?
pawel, 6 lutego 2013, 19:38
temat może i ciekawy, ale miejsce nie najlepsze. większość to dzieciaki z którymi nie można dyskutować (jeszcze się tego nie nauczyli i być może tak zostanie). To pokolenie akceptuje wszystkie nowinki choćby dlatego, że nimi są - nie ma znaczenia czemu służą. Aby zauważyć (jak napisano powyżej) 30 % przyspieszenie systemu nie trzeba 8-ki, wystarczy zmienić podstawowy dysk na ssd - uzyskamy więcej. wracając do tematu - zostałem przy windows 8 tylko dlatego, że korzystam ze Start8. bez tego powrót jest oczywisty bo nie powinno chodzić o nowe, zbędne dla desktopów opcje a o ułatwienie pracy czy w ogóle korzystanie. wiekszość zapomniał, że system jest tylko bazą do oprogramowania a nie sztuką samą w sobie. kończąc, winda 8 powinna być przeznaczona dla systemów dotykowych gdzie można wykorzystać jej funkcje. ciekawe jak opinie o office 2013? - ja juz sie przyzwyczaiłem, ale też zmiany...
kaz, 6 lutego 2013, 19:44
Panie kaz na dysku ssd 7 uruchamia się 20 sekund na 8 5 sekund niech Pan pomyśli.
andreus, 6 lutego 2013, 19:58
Uwielbiam komentarze typu: albo myślisz tak jak ja albo jesteś dzieciak / gimbaza czy jak się teraz na młodych internautów mówi. Nie wszystko mi się podoba w Windows 8, ale jeżeli ktoś idzie za trendem to właśnie Pan @kaz dołączając do ogromnego grona hejterów. Miłego dnia :)
tm, 6 lutego 2013, 20:18
andreus, jak będziesz miał 2 systemy to będziesz musiał wyłączyć ten szybki start, inaczej nie uruchomisz 2 systemu.
Ybara, 6 lutego 2013, 20:18
tradycyjnie... do @tm: "Uwielbiam komentarze typu: albo myślisz tak jak ja albo jesteś..." własnie o tym pisałem - brak tolerancji dla myślących inaczej, czyli ja mam rację, inni jej nie mają. może lepiej powiedzieć: mi pasuje a innym nie musi, ich sprawa. btw - dzięki za przyznanie, że jest nas "ogromne grono"... have a nice day
kaz, 6 lutego 2013, 20:37
Fakty są takie, że Windows 8 działa szybciej, stabilniej oraz efektywniej (choćby przez automatyczne wygaszanie niedziałających procesów, zajmujących tylko w Win7 i wcześniejszych - RAM). Jeśli ktoś używa komputer do otwierania FB oraz pisania artykułów podobnych, do tego wyżej - to nawet XP będzie szybciej chodził :) Pozdrawiam "profesjonalistów" szerzących pogląd o co drugim windowsie zdatnym do pracy... ;)
ioioio, 6 lutego 2013, 21:03
Co za bezsensowny artykuł. Większej bzdury o Windows 8 jeszcze nie czytałem!
dawid, 6 lutego 2013, 21:08
Oczywiście przeciwników jest wielu. Głównie w komentarzach na Onecie i WP ;) No dobrze, a co to za tolerancja z Twojej strony: "To pokolenie akceptuje wszystkie nowinki choćby dlatego, że nimi są - nie ma znaczenia czemu służą". Czyli jeżeli komuś podoba się jakaś nowinka, a Tobie nie, to znaczy że on się nie zna, że i tak wszystko kupi? Mógłbym spokojnie przygotować listę 10 wad Windows 8. Natomiast ciężko czyta się kolejne komentarze osób, które nie miały styczności z systemem albo był on chwilowy. Może zbyt alergiczne reaguje na nieprzychylne uwagi (głównie przez przed chwilą opisane osoby).
tm, 6 lutego 2013, 21:10
Żebym nie został źle zrozumiany, może wyraziłem się niejasno. W żadnym wypadku nie klasyfikuje Ciebie @kaz jako hejtera. Złapałeś mnie za słówko, chciałem się zrewanżować ;) Najgorsze jest to, że na tym portalu wychodzę na fanboja MS-u, choć staram się tylko odbijać argumenty.
tm, 6 lutego 2013, 21:17
maczuga też była dobra po co było zmieniać tak działa konserwatyzm
andreus, 6 lutego 2013, 22:21
Mam dwa laptopy o prawie o dość zbliżonych parametrach ( jeden d pracy jeden domowy). Pierwszy z nich ma Windows 7 a drugi Windows 8. Windows 8 działa bez porównania szybciej i wydajniej. Czy Win 7 też by działa wydajniej gdybym sie pozbył świecących okienek i bajerków? Pewnie tak ale po co? Windows 8 ze wszystkim gadżetami i tak szybciej chodzi. Pozdrawiam. Metro UI mi nie przeszkadza a jeśli kogoś to denerwuje to w internecie jest sporo programików, które na Windows 8 wywalą Metro UI i przywrócą rozwijany pasek "menu start;". Wg mnie "7" jest fajny ale ogólnie "8" jest lepsza ale to tylko moje zdanie. Pozdrawiam
Kuba, 7 lutego 2013, 08:45
Moje doświadcznie z windowsa 8. Początek nieco trudny trzeba nauczyć się kilku skrótów klawiszowych oraz przyzwyczaić do nowego interfejsu. Potem okazuje się że wszystko w nim jest intuicyjne łatwe do przewidzenia. Szybkość pracy na nim jest większa i łatwiejsza. Co do facebooka być może nie jest dopracowany ale trwa wojna Google MS Facebook Apple. Każdy próbuje ugrać coś dla siebie (z ostatnich wiadomości facebook ma wypuścić dobrą wersję pod 8)
pit, 7 lutego 2013, 08:47
Czy ktoś jest zainteresowany felietonem na temat "Dlaczego wywalam CentrumXP.pl z ulubionych" ?
rabarbar, 8 lutego 2013, 03:46
Jedna negatywna opinia o Windows 8 w felietonie, czyli czymś co jest subiektywną przerysowaną prezentacją opinii autora i już wg Ciebie trzeba potępić całe CXP? Lepiej chyba z tym felietonem polemizować niż się na niego obrażać :)
Kuba, 8 lutego 2013, 15:51
Autor felietonu nie błysnął. To tak jakby ktoś napisał, że nowiutkie Porsche 911 jest kompletnie do d..., ponieważ nie podoba mu się kształt klamek do otwierania drzwi i na dodatek za pierwszym razem można mieć kłopot ze znalezieniem stacyjki.
BlaSOFT, 9 lutego 2013, 12:17