Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Wdrożenia Microsoft w austriackim banku OeKB ...

Wdrożenia Microsoft w austriackim banku OeKB

Microsoft ogłosił wczoraj, że austriacki bank Öesterreichische Kontrollbank, OeKB, wdrożył do swojej infrastruktury dwa rozwiązania korporacji, BizTalk Server i SQL Server. Dzięki zastosowaniu tych produktów, bank znacząco poprawił wydajność i niezawodność swoich podstawowych procesów, przy jednoczesnej redukcji kosztów aż o 90%.

Bank OeKB, jako dostawca usług finansowych i informacyjnych dla przedsiębiorstw i instytycji finansowych pełni ważną rolę w austiackiej ekonomii. Bank musiał dokonać integracji swoich systemów z systemami po stronie klienta, partnerów i zewnętrznych sieci finansowych, włączając w to Stowarzyszenie na rzecz Światowej Międzybankowej Telekomunikacji Finansowej (SWIFT). Zamiast budować całą infrastrukturę od nowa, OeKB zdecydował się wdrożyć rozwiązania BI od Microsoft. Nowy system działa w oparciu o Microsoft BizTalk Server oraz Accelerator for SWIFT (A4SWIFT). Całość wspiera wysoko wydajny i efektywny SQL Server. Dyrektor działu IT OeKB wyraził swoje zadowolenie z dokonanego wdrożenia. Jego zdaniem BizTalk nie tylko w całości zastępuje wykorzystywane do tej pory procesy, ale pozwala także na przyszłe korzyści redukując koszty tworzenia nowych interfejsów, a przy tym stanowi tylko od 10% do 14% kosztów poprzednich rozwiązań.

Zdaniem Karla Cone, generalnego menadżera Międzynarodowych Usług Finansowych w Microsoft, coraz więcej banków poszukuje sposobów na redukcję kosztów operacyjnych i infrastruktury. Podkreślił, że komunikacja finansowa jest procesem bardzo złożonym, a integracja złożonych transakcji wymaga rozwiązania, które ten proces uprości, jest łatwe we wdrożeniu, a przy tym redukuje koszty. Dlatego właśnie coraz większa liczba banków wybiera produkty i usługi Microsoft.

Krzysztof Kapustka
29 października 2012, 13:20
1 153
Odsłony
Krzysztof Kapustka
29 października 2012, 13:20
1 153
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.