Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows 7 dominuje, XP po 10 latach ustępuje

Windows 7 dominuje, XP po 10 latach ustępuje

Stało się! Po raz pierwszy od praktycznie 10 lat Windows XP nie jest najpopularniejszym systemem operacyjnym na świecie! Windows 7 niespełna jednym procentem przegania wysłużonego już XP-ka.

Dane StatCounter potwierdzają, że w niedzielę Windows 7 osiągnął wynik 40.14%, natomiast Windows XP "zaledwie" 39.2%. Trzeba jednak wziąć pod uwagę dwie kwestie: błąd pomiarowy oraz pomiar dokonywany w jeden konkretny dzień. W skali miesięcznej (sierpień 2011) Windows XP osiągnął wynik przeszło 42%, natomiast Windows 7 o blisko 5% mniej. Wg prognoz, za miesiąc, co najwyżej pod koniec października wynik ten będzie jednoznacznie wskazywał, że czas systemu Windows XP powoli się kończy, a Windows 7 ma się dobrze na rynku. Można także przypuszczać, że po premierze Windows 8 utrata punktów procentowych przez XP-ka będzie jeszcze szybsza.

Mateusz Miciński
5 września 2011, 21:44
18 956
Odsłony
Mateusz Miciński
5 września 2011, 21:44
18 956
OdsłonyKomentarze

Rozumiem, że XP był, i wciąż jest, w pewien sposób fenomenalny, sam mam do niego duży sentyment. Ale czas porzucić starocie, trzeba iść do przodu. Mam na swoim komputerze Windows 7, ale o XP nigdy świat nie zapomni.
ladykazik, 5 września 2011, 21:48
Skoro tak to chyba najwyższa pora zmienić domenę z centrumxp.pl na centrum7.pl
Zdzich, 5 września 2011, 23:17
XP używają głównie użytkownicy, którzy korzystają ze specjalistycznych programów. Jeśli taki np. Photoshop, AutoCAD działa pod XP, zarabia się pieniądze, to po co kombinować? Dla użytkownika domowego zmiana XP na 7, to żaden problem - w firmach może być problem.
pRZEMEK, 6 września 2011, 16:10
Do populistów: macie jakieś merytoryczne argumenty przemawiające za migracją z Windows XP na Windows 7? W pracy używam kilku programów: AutoCAD, Inventor, MS Office 2007. Pod Windows XP wszystko działa bez zająknięcia i nie widzę żadnych racjonalnych przesłanek przemawiających za zmianę systemu. Maszyny nie mają dostępu do internetu (do tego mamy maszynę z Debian Linux 6.0.2). Kwestia wygaśnięcia serwerów aktywacji Windows XP (w bliżej nieokreślonej przyszłości) jest bez znaczenia - mam obrazy systemu wraz z oprogramowaniem zrobione za pomocą Part Image. Czekam z niecierpliwością na odpowiedzi z uzasadnieniem dlaczego powinienem wyrzucić do śmietnika Windows XP i wyłożyć kasę na Windows 7 Professional BOX 64-bit.
MS Certified Engineer, 7 września 2011, 15:55
Oto i te argumenty): PLUSY - 1) ładniejszy ekran startowy systemu - 2) ładniejsze ikonki systemowe - 3) ładniejsze jeszcze coś tam MINUSY - 1) kłopoty z nawigacją po systemie (początkowa faza) - 2) kłopoty z uruchomieniem niektórych programów - 3) dotkliwie odchudzony portfel A tak serio,sam mam XP pro (box) oraz Win7 64-bit (home) na lapku. O problemach z instalacją XP obok Win7 nie będę pisał, szkoda że Microsoft nie przewidział i ułatwił takiej opcji instalacji starszego systemu obok nowszego
Krzyno, 8 listopada 2011, 10:13

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.