Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows 7 popularniejszy w Polsce niż Vista

Windows 7 popularniejszy w Polsce niż Vista

Windows 7 potrzebował 13 miesięcy by prześcignąć Windows Vista w rankingu na najpopularniejsze systemy operacyjne w Polsce prowadzonym przez firmę Gemius. Pierwsza trójka najpopularniejszych systemów operacyjnych według ostatnich wyników badania: Windows XP – 63,35 procent, Windows 7 – 17,26 procent i Windows Vista – 16,87 procent rynku.

Windows 7 zadebiutował na polskim i światowym rynku pod koniec października ubiegłego roku. Od tego momentu stopniowo poszerza swoje rynkowe udziały, by w tym tygodniu uplasować się na drugim miejscu za Windows XP. Tym samym Windows Vista spadł na trzecią pozycję. Czwarty pod względem popularności system operacyjny w Polsce – Mac OS X – ma według Gemiusa 0,73 procentowy udział w rynku (żródło: www.ranking.pl). Poniższa tabela przedstawia penetrację polskiego rynku przez najpopularniejsze systemy operacyjne od tygodnia, w którym zadebiutował Windows 7 do chwili obecnej według Gemius.

„Polscy użytkownicy komputerów docenili walory, jakimi cechuje się Windows 7,” – powiedział Rafał Albin, szef zespołu Windows w polskim oddziale firmy Microsoft. – „Obecnie obserwujemy świadomą i przemyślaną migrację ze starszych wersji Windows, popartą bardzo pozytywnymi opiniami o najnowszej wersji naszego systemu”.

Więcej informacji o Windows 7, w tym linki do pobrania, testy, zrzuty ekranowe i poradniki, znajduje się w dziale Windows 7 na CentrumXP.pl.

Adam Stępień
30 listopada 2010, 13:59
6 011
Odsłony
Adam Stępień
30 listopada 2010, 13:59
6 011
OdsłonyKomentarze

Jakby XP był dalej w sprzedaży to by się tak nie cieszyli i ten ranking wyglądałby inaczej.
Sten, 30 listopada 2010, 19:40
Dla mnie migracja (a raczej ucieczka) z Visty na 7 baaardzo odmieniła laptopa. Oczywiście na plus. W końcu mam szybkie kopiowaniw plików, Aero nie szarpie przy przewijaniu stron w FF. No i podoba mi się nowe menu Start. :) 7 rulez.
przemekkk, 30 listopada 2010, 22:51
[size= small">Klienci kupując sprzęt PC lub Laptopa nie mają wyboru, mianowicie na wszystkim jest zainstalowany  [/size">Win 7 więc jaki to jest ranking. Po zatem Vista i Win 7 to systemy multimedialne a nie operacyjne, dla mnie system multimedialny to kino domowe.  Admin, 3 grudnia 2010, 15:08
chyba tylko na lapki ^^ Seven dobry ;d ja użytkuje na stacjonarnym i niektóry Gry nie chodzą. ale to tylko to chyba :D 7"en bardzo porządny.
pozdropocficz, 8 grudnia 2010, 14:52
Nareszcie ludzie wychodzą z archaicznych, choć czasami niezawodnych systemów.Od początku jestem na Win 7 i gdy czasami jestem zmuszony pracować na XP to powiem szczerze że toporność tego systemu mnie irytuje.
jerzyk12, 15 grudnia 2010, 22:47
Tak to bywa, pamiętam jak wchodził XP i wszyscy pluli że nie ma to jak Win98 , a teraz wszyscy kochają XP a nikt nie lubi nowych systemów.  Pozdrawiam Blacksoft http://www.blacksoft.pl
BLACKSOFT, 11 stycznia 2011, 16:01
Pracuję już wystarczająco długo na W7 żeby wyrobić sobie zdanie na temat tego systemu. Został wydany zbyt pośpiesznie. Niedoróbek jest taka masa, ze ... no, nie mogę się przyzwyczaić. XP był na pewno lepszy. Oczywiście nie ulega wątpliwości, że Vista w ogóle był chorym systemem ("czy jesteś pewny że jesteś o zdrowych zmysłach i wiesz na pewno że chcesz zrobić to co chcesz zrobić ?" itp.). Całe szczęście że można wyłączyć Aero. Szkoda tylko że całkowicie.
Paweł, 2 lutego 2011, 11:33

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.