Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Microsoft sprzedał 90000000 Windowsów 7

Microsoft sprzedał 90000000 Windowsów 7

90 milionów - tyle kopii systemu Windows 7 sprzedał Microsoft wg najnowszego raportu firmy. Windows 7 stał się bezsprzecznie najlepiej sprzedającym systemem operacyjnym w historii Microsoft.

Windows 7 bardzo szybko i dobrze przyjął się wśród klientów. Zaledwie miesiąc po premierze, która miała miejsce oficjalnie 22 października 2009, prezes firmy Microsoft Steve Ballmer w wywiadzie dla agencji Reuters powiedział, że Windows 7 sprzedaje się dwa razy szybciej, niż poprzednie "okienka", choć nie chciał podawać oficjalnych danych. Na początku stycznia 2010 ogłoszono, że sprzedano aż 60 milionów kopii Windows 7. Już wtedy było wiadomo, że nowy Windows jest udany i dobrze się przyjął. Stał się najszybciej sprzedającym się systemem Windows. Najnowsze informacje natomiast podają aż 90 milionów sprzedanych kopii.

Wyniki finansowe za ostatnie półrocze fiskalne w Microsoft prezentują się bardzo okazale. Firma zanotowała bowiem obrót 31,9 miliarda USD, co stanowi jednoprocentowy wzrost w stosnku do analogicznego okresu z poprzedniego roku, oraz 13 miliardów USD przychodu operacyjnego (wzrost o 9% w porównaniu do poprzedniego roku).

Adam Stępień
4 marca 2010, 12:33
3 995
Odsłony
Adam Stępień
4 marca 2010, 12:33
3 995
OdsłonyKomentarze

Wciskali je na sile do wszystkich komputerow to coz sie dziwic ze "sprzedali". Pytanie ilu ludzi by kupilo to badziewie jakby mieli w sklepie wybor sposrod kilku systemow.
Superadmin, 6 marca 2010, 11:34
Tylko jaki jest wybór? Mam wybierać między Linux a Windows? I tak Windows wygrywa
Mariusz, 6 marca 2010, 13:22
<h2>@Mariusz - zależy co kto lubi. Dla Ciebie winda wygrywa a dla kogoś innego przegrywa i dla tego powinien być wybór. Moim skromnym zdaniem powinien być wybór. Sensowne rozwiązanie to: dany model pc, laptopa z Windowsem lub z czystym dyskiem twardym. Kto używa Windows kupuje z preinstalowanym systemem, a użytkownicy innych systemów kupują bez systemu.
Krysban, 6 marca 2010, 18:48
kompy i laptopy można kupić bez windows, z linuksem nawet wychodzi taniej więc o co chodzi ? naprawdę fanatyzm jest gorszy od faszyzmu
zz, 14 marca 2010, 20:55

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.