Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows 7 zainstalowany już na 5% komputerów!...

Windows 7 zainstalowany już na 5% komputerów!

Najnowsze dane Net Applications wykazują, że najnowszy produkt Microsoftu został już zainstalowany na ponad 5% komputerów na świecie. Zaledwie 59 dni potrzebował Windows 7, aby zyskać uznanie już tak dużej grupy użytkowników, co nie udało się poprzednikowi - Windows Vista, który kulał w pierwszych tygodniach po premierze.

Już w listopadzie Windows 7 mógł pochwalić się 4% udziałem. W tym samym czasie zarówno liczba użytkowników Windows XP spadła o 1.43%, a Windows Vista o 0.28%. Także główny konkurent Okienek, system spod znaku ugryzionego jabłka utracił 0.15% użytkowników. Poza Windows 7, swoje notowania cały czas podnoszą dystrybuje Linuksa, osiągając w listopadzie równy 1% użytkowników.

Warto nadmienić, że tak naprawdę Windows 7 podnosił swój udział już na kilka tygodni przed premierą. I tak we wrześniu z najnowszego systemu Microsoftu korzystało już 1.52%, a w październiku przeszło 2%.

Widać, że po pechowym Windows Vista, użytkownicy zaczynają nabierać zaufania do kolejnych systemów Microsoftu. Kilka tygodni i rynkowy udział pięciokrotnie wyższy, niż dystrybucji Linuksa. Można sądzić, że sukces Windows 7 będzie na miarę systemu z przed 8 lat - Windows XP, który do dziś zainstalowany jest na większości komputerów na świecie.

Mateusz Miciński
21 grudnia 2009, 01:02
4 186
Odsłony
Mateusz Miciński
21 grudnia 2009, 01:02
4 186
Odsłony



Komentarze

Co za ściema A co dzieje się z RC i beta? Też bierze udział, więc to nie 59 dni tylko dużo , dużo więcej.
Sporo ludzi dalej została przy tych wersjach, tłumacząc sie że dobrze działa i nie potrzebuje zmiany.
A tak na powaznie to mam gdzieś dane z Net Applications :)

Marucins, 21 grudnia 2009, 20:36
@Marucins, nie płakaj, mama może kupi pod choinkę Windows 7 i będziesz mógł się przesiąść z XP-ka na 7. A że czegoś się nie ma, to nie można krytykować.
gość, 22 grudnia 2009, 10:00
Zanim pojawi się reszta kompatybilnego oprogramowania zgodnego z win.7,to mi zdąży broda urosnąć!!!Typowy nowy szajs...Zacznijcie doceniać to co macie!Ja mam Win.7 i szczerze mówiąc mało co na nim mogę zainstalować(programy,gry)...I nie jestem zadowolony z tego scierwa w ładnym opakowaniu,które nawet pewnie dobrze przetestowane nie było?!!POzdro...
Dream, 22 grudnia 2009, 12:13
@Dream: Ja też mam W7 i jakoś wszysktkie programy z Visty na nim zainstalowałem i działają wyśmienicie... :D Problem był jedynie z Nokia Software Update ale działa w trybie zgodności z XP... Więc nie rozumie  do czego pijesz... Może podasz tytuły czego to nie można zainstalować, to się sprawdzi... :D
AIRmin, 22 grudnia 2009, 15:33
Przy okazji: Kto mi odpowie dlaczego w Polsce tak rznie sie Polakow?. Dlaczgo ludzie nie znaja matematyki?. Stary dysk Solid State Disks (SSD 60GB) typ: OCZ Vertex Turbo OCZSSD2-1VTXT60G 60 GB. W Polsce sprzedaja w cenie 1090 zlotych.  http://www.chip.pl/testy/pamieci-masowe/dyski-ssd/ocz-vertex-turbo-oczssd2-1vtxt60g-60-gb
Nowszy, lepszy i pojemniejszy dysk Solid State Disks (SSD 120 GB) typ: OCZ Agility Series OCZSSD2-1AGT120G 2.5" 120GB SATA II MLC w USA jest, a raczej byl po $379 a z rabata ze zwrotem kosztuje obecnie $349 ktorego aktualnie sie juz pozbywam bo kupuje pojemniejszy 250GB
http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16820227462
Czyli w Polsce w matematyce 100% rowna sie 200% ???. I czy tam za wielka woda ze wszystkim tak jest?.
 
 

Radek USA., 22 grudnia 2009, 16:55
@Radek Widzisz, u nas nie ma tylu bezdomnym, włóczęgów i przez to musimy mieć wysokie podatki, ale dzięki temu mamy porządek. U was jest kapitalizm, a u nas komuna. Dysku SSD sobie nie kupimy, ale za to w spokoju do emerytury dożyjemy.
Mariusz PL, 23 grudnia 2009, 03:18
nie mogę zaistalować drukarki epson5050
bosman, 27 grudnia 2009, 22:29
i w ogóle win 7 to szajs
bosman, 27 grudnia 2009, 22:30
Mozna sciagnac dodatek do Windows 7 Klasyczne Meniu jak w WinXp. http://classicshell.sourceforge.net/    
Radek USA., 28 grudnia 2009, 01:25
Radek, na dzień dzisiejszy trzeba być idiotą za przeproszeniem ,by kupować SSD... Technologia ciągle się rozwija (Intel nie dawno zapowiedział wprowadzenie nowych dysków SSD w nowym wymiarze technologicznym (mniejsze, tańsze i bezpieczniejsze)), ciągle tanieje no i ciągle SATA III oraz USB 3.0 wolno wchodzi (ale wchodzi) na rynek. Dziś kupimy SSD 64 GB za tak 500 zł, no ale po co, jeśli za taką cene kupie troszeczke wolniejszy dysk i mniej bezpieczny, ale za to o wiele pojemniejszy.
Artur, 1 stycznia 2010, 00:57
Artur - Z ust mi to wyjąłeś