Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Wojna o Internet Explorer zakończona!

Wojna o Internet Explorer zakończona!

Miliony, a nawet miliardy euro wyniosły koszty sankcji, jakie nakładane były przez Komisję Europejską na Microsoft. Komisja Europejska już od dłuższego czasu zarzuca producentowi z Redmond stosowanie praktyk monopolistycznych, o czym mogliśmy słyszeć przy okazji premiery Windows Vista, a teraz Windows 7. W starszej wersji okienek, Microsoft na europejski rynek zmuszony został wprowadzić specjalne wersje swojego flagowego produktu bez odtwarzacza Windows Media Player, teraz, przy okazji premiery Windows 7, europejscy użytkownicy będą mogli wybrać, pobrać i zainstalować ulubioną przeglądarkę, nie będąc skazanym na systemowy Internet Explorer 8.

Okno wyboru przeglądarkiKomisja Europejska wycofała zarzuty o stosowanie niedozwolonych praktyk monopolistycznych przez Microsoft, a to za sprawą propozycji złożonej przez producenta, który zaproponował funkcję umożliwiającą użytkownikom wybór przeglądarki internetowej. Według postanowień obu stron, Microsoft przez najbliższe pięć lat poprzez usługę Windows Update będzie dostarczał do systemów Windows XP, Windows Vista oraz Windows 7 okno wyboru przeglądarki. Użytkownicy do dyspozycji będą mieli dwanaście losowo uporządkowanych programów, z możliwością instalacji jednego, bądź nawet kilku. Na pierwszym planie okna do dyspozycji będziemy mieć następujące przeglądarki: Internet Explorer, Mozilla Firefox, Apple Safari, Google Chrome oraz Opera. Ponadto z poziomu wspomnianego okna dostępne będą także mniej popularne produkty: AOL Explorer, Maxthon, K-Meleon, Flock, Avant Browser, Sleipnir i Slim Browser.

Zapowiedziane zmiany zaczną obowiązywać nie później niż 17 marca 2010 roku. Poprzez usługę Windows Update posiadacze Windows XP otrzymają ekran wyboru oznaczony jako aktualizacja o najwyższym priorytecie, natomiast w nowszych wersjach systemu aktualizacja będzie oznaczona jako ważna.

Mateusz Miciński
17 grudnia 2009, 21:06
3 832
Odsłony
Mateusz Miciński
17 grudnia 2009, 21:06
3 832
Odsłony



Komentarze

bardzo dobre rozwiazanie - coz wiecej dodac
mati2580, 18 grudnia 2009, 07:28
Te wszystkie firmy wykorzystują prawo aby tylko wypromować swój produkt, bo sami tego zrobić nie potrafią... Ciekawe jestem czy teraz w Chrome OS będzie możliwość wyboru przeglądarki innej niż Chrome... Pewnie nie...
AIRmin, 18 grudnia 2009, 08:12
Popieram koment AIRmin"a. Ja z racji tego, że mam MacBooka korzystam z Safari i FireFoxa - i nie potrzebowałem żadnego menu z wyborem przeglądarki, jednak nie zgadzam się z komisją europejską. Przecież wszystko i tak zależy od konsumenta - jak będzie chciał to i tak zainstaluje inną przeglądarkę. Nie potrzebuje do tego jakiegoś menu. Poza tym nie lubię gdy ktoś ingeruje w kogoś własne produkty - postawcie się sami w sytuacji MS"u
HEMik, 18 grudnia 2009, 09:19
W du.e mogą sobie to wsadzić w marcu Juz ludzie maja to co chcą. I tak naprawde przystosowali sie od razu do sciagniecia ulubionej przegladarki - tylko do tego słuzy im IE
Marucins, 18 grudnia 2009, 11:05
Ale po co dodawać to do już zainstalowanych systemów. Jeśli już ktoś zainstalować system, to sam może sobie zainstalować odpowiadającą jego potrzeba przeglądarkę. Coś takiego powinno być przy instalacji systemu
osty, 18 grudnia 2009, 13:36
To może jeszcze Unia nałoży kary dla twórców dystrybucji Linuksa za to, że w ich systemach nie ma menu wyboru przeglądarki? Przecież nie można użytkowników zmuszać do korzystania np. z Firefoksa...
BlaSOFT, 18 grudnia 2009, 17:27
A jak mam zainstalowenego IE 8 , opere (domyślna) i google chrome to co się stanie jak wybiorę z menu IE8?
adsa, 18 grudnia 2009, 19:52
nuda z ta eu przeciesz wiadomo bez ie nici z innej przegladarki
nic , 19 grudnia 2009, 02:12
chyba nie rozumiecie, że wobec monopolisty stosuje się inne prawa.. podobnie jak było z tp. Czy teraz byłoby tak cudownie z internetem w ADSLu gdyby nie zostały wprowadzone pewne regulacje dot. TP??
Arek, 20 grudnia 2009, 00:11
Od dawna każde dziecko wie, że może zainstalować sobie dowolną przeglądarkę. A dla leniwych (np. dla mnie) wystarcza systemowa (jakie to wygodne :). Mam pomysł: oskarżyć MS o domyślne instalowanie notatnika w systemie a przecież jest tyle innych... (Przy okazji UE zarobiła by kolejne kilka mln dolców)
Paweł, 20 grudnia 2009, 12:16
A i tak niektóre stroony są pisane tylko pod IE.
chani, 20 grudnia 2009, 14:03
u ważam że to dobry pomysł ale i tak wiem, że Internet Explorer jest najlepszy
software, 20 grudnia 2009, 18:06
No i głupie komuchy dopięły swego. Teraz tylko czekać na decyzję, która nakaże Nokii sprzedawać w swoich salonach telefony innych producentów. Czy w tej Komisji Europejskiej pracują idioci, czy może chorzy psychicznie? A może po prostu łapówkarze? Rozgonić to głupawe towarzystwo.
MJ, 21 grudnia 2009, 20:11
A mnie bardzo się podoba to że MS dodaje więcej aplikacji do swoich okienek, przynajmniej nie trzeba kombinować i szukać programów specjalnie np żeby backup zrobć ;) IE tez mi nie przeszkadza , chociaż od XP przyzwyczaiłem się do Firefox . Nie rozumiem tego zagrania ...
pablo2-75, 25 grudnia 2009, 11:14
Ale jak aple do swojego systema zapodaje safari to juz monopolem nie jest?
Strach, 30 grudnia 2009, 19:55
A mnie Windows zmusza do oglądania systemowych ikonek!.Jak to tak może być?!.Je chce te z linuxa!.Co do linuxa.Czemu mam tam zainstalowanego FF?.Ja chce IE8!. >,< I tak nie używam IE tylko FF ale to chamskie Windows to produkt MS więc to oni decydują.Tak jak by płakać czemu w GTA 4 nie ma Miotacza dzikich słoni...
Bezjaj, 1 stycznia 2010, 22:40
W Windows będzie możliwość wybrania przeglądarki, a w innych systemach nie. Dlaczego tylko w Windows? Bo jest za popularny?
Rafał, 18 stycznia 2010, 16:56
A w przypadku Chrome OS nie można zainstalować innych przeglądarek niż Chrome (Bo z zapowiedzi wiadomo że jak Chrome jest lekki to także Chrome OS). To jest powarzniejsza sprawa.
Rafał, 18 stycznia 2010, 17:04
Mnie się podoba, że nie będzie IE
kuba11736, 21 stycznia 2010, 11:54
Oceniacie IE8, a czy ktoś z Was potrafi wyszczególnić dlaczego IE8 jest zły lub dobry. Przekonajcie konkretami, co jest w IE tak złe żeby go nie używać, albo tak dobre, aby go używać.
Stefan, 25 stycznia 2010, 12:13