Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Microsoft: Wzorowaliśmy się na Mac OS-ie X

Microsoft: Wzorowaliśmy się na Mac OS-ie X

System Windows 7 dostępny jest oficjalnie od 22 października, ale już dużo wcześniej pojawiły się doniesienia o rzekomym podobieństwie do produktu Apple'a. Z pewnością nikt nie przypuszczał, iż Microsoft przyzna się, że wzorował się na Mac OS-ie X.

Składnikami systemu Windows 7, które wykazują podobieństwo do elementów z Mac OS’a X są nowy pasek zadań i funkcja Aero Peek. Przypominają one odpowiednio animowane doklety oraz moduł Exposé z systemu Apple’a. Doniesienia o znacznym podobieństwie pojawiały się od dawna, jednak Microsoft nie komentował tej sprawy. Dopiero jako pierwszy wypowiedział się w tej sprawie Simon Aldous, Microsoft Partner Group Manager, który podczas wywiadu dla serwisu PCR wyznał, iż użytkownicy wypowiadają się o Macu jako o systemie fantastycznym pod względem interfejsu graficznego i łatwości obsługi. Aldous dodał także, iż Microsoft tworząc Windows 7 chciał osiągnąć podobny efekt, a dzięki zastosowaniu jądra systemowego Visty jest on znacznie stabilniejsze od konkurencyjnego produktu.

Na sprostowanie ze strony Microsoftu nie trzeba było długo czekać. Brandon LeBlanc, Windows Communications Manager, nieudolnie tłumaczył, że informacje podane przez Aldousa były nie do końca poprawne i wynikało to z faktu, że nie brał on udziału w pracach nad Windows 7. Pozostaje teraz oczekiwać jaką pozycję zajmie w tej sprawie Apple.

Monika Karcz
12 listopada 2009, 16:49
3 390
Odsłony
Monika Karcz
12 listopada 2009, 16:49
3 390
Odsłony



Komentarze

Panowie z MS a teraz czas na przyznanie się ile zerżneliście z linuksa.
Krysban, 13 listopada 2009, 10:45
Z pewnością nikt nie przypuszczał, iż Microsoft przyzna się, że wzorował się na Mac OSX.
Człowiekuwystarczy spojrzec na jedn i drugi system. Widac gołym okiemi to zaczeło się od Visty te ich klonowanie wszystkiego.

Marucins, 13 listopada 2009, 12:13
Brawo! Trzeba podbierać co najlepsze od konkurencji i dążyć do uzyskania produktu doskonałego. Nie ma co narzekać, wolę, żeby jedna rozsądna firma wyciągnęła co najlepsze od innych producentów i stworzyła system który będzie uniwersalny, szybki i elegancki. Nie można mieć za to pretensji do Microsoftu. Taki jest rynek i z punktu widzenia normalnego usera, a nie fanatyka *nixów mnie to odpowiada. Pozdrawiam
ceglak, 17 listopada 2009, 09:47
@ceglak - Tobie to odpowiada a mnie nie. Od jakiegoś czasu wyraźnie widać że Panom z MS zaczyna brakować własnych pomysłów i podkradają rozwiązania z innych OS a nastepnie je patentują, traktują jak swoje i straszą później naruszaniem ,,ich,, patentów. O zgrozo ostatnio opatentowali linuksowe SUDO (http://www.dobreprogramy.pl/Microsoft-opatentowal-sudo,Aktualnosc,15315.html) Firma ta robi się coraz bardziej pazerna i żałosna. Ciekawy jestem ile w zamknietym kodzie Windowsa jest linii kodu konkurencji oraz co tam jeszcze w nim siedzi (mam na myśli programy szpiegujące itp.) bo cholernie dużo miejsca zajmuje na dysku po świeżej instalacji. Mój Debian po instalacji i doinstalowaniu wszystkiego co jest niezbędne zajmuje tylko 3.1 GB a nie kilkanaście.
Krysban, 17 listopada 2009, 14:05
Cała historia systemu jest spod znaku NT nie jest ich do końca pomysłem - od samego początku. Wspólne prace z IBM i nagłe odłączenie od współpracy zaoowocowało pojawieniem się nowego systemem z rewelacyjnym jądrem ( strasznie przypominającym OS/2 ) i systemem plików NTFS ( jaki on podobny do HPFS ), ale to chyba pozory . Potem rewelacyjne środowisko graficzne Visty które , gdzie ja już to widziałem .... czy to nie KDE przypadkiem ??, a teraz to co czytamy ......
copy, 25 listopada 2009, 15:24
Microsoft już od kilkunastu lat wzoruje na tworach apple i bardzo dobrze:) Dzieki temu się rozwija!!
krzysiek818, 23 lutego 2010, 19:03