Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Microsoft: wiemy o cracku aktywującym Windows...

Microsoft: wiemy o cracku aktywującym Windows 7

Microsoft potwierdził, że crackerom rzeczywiście udało się złamać aktywację Windows 7 Ultimate RTM niedługo po ogłoszeniu, iż prace nad systemem zostały zakończone.

Wykryta metoda pozwala nie tylko permanentne aktywować system, ale także zapewnia poświadczenie legalności posiadanej kopii przez Windows Genuine Advantage (WGA). Jak powiedział rzecznik koncernu, „jesteśmy świadomi doniesień na temat sposobów ominięcia aktywacji w Windows 7 i chcemy zapewnić klientów, że firma Microsoft będzie chronić ich przed podrobionym i pirackim oprogramowaniem”. Koncern przestrzega przed pobieraniem Windows 7 z niezaufanych źródeł, z których na komputer użytkownika może przedostać się szkodliwe oprogramowanie.

Próby obejścia aktywacji i walidacji WGA w Windows to nic nowego. Podobne mechanizmy pojawiły się również po debiucie systemu Windows Vista.

Przemysław Dziak
30 lipca 2009, 15:21
22 361
Odsłony
Przemysław Dziak
30 lipca 2009, 15:21
22 361
Odsłony



Komentarze

hehehe..To i tak było kwestią czasu.

wespe, 30 lipca 2009, 21:56
buehehehehehhehe.... tyle w temacie, a tak głośno było, że najlepiej zabezpieczony system....
xyz, 30 lipca 2009, 22:25
wystarczyłoby obniżyć cene systemu i piractwo by się przestało opłacać

Mystenes, 31 lipca 2009, 09:25
@xyz A co ma zabezpieczenie przed wirusami, grzybami i innym ustrojstwem (bo pewnie to reklamowali) przed zabezpieczeniemi antypirackimi? buehehe... tyle w temacie

Deja Vu, 31 lipca 2009, 09:28
Piractwo to nie wina cen. Piractwo to wina mediów. Wiele serwisów zachęca do piractwa.

Pisarz, 31 lipca 2009, 11:13
@Deja Vu - chyba mu chodzilo o zabezpieczenia przed crackiem systemu.

Duke, 31 lipca 2009, 11:14
Nawet, gdyby Windows 7 Ultimate BOX kosztował 49 zł, pirackie kopie i tak cieszyłyby się niezłym powodzeniem. Zawsze znajdą się tacy, którzy pomyślą: "Po co mam płacić jakiekolwiek pieniądze, skoro mogę towar ukraść i nie wydać ani grosza?". Dopóki nie zmieni się ludzka mentalność, skala piractwa się nie pomniejszy. :(
BlaSOFT, 31 lipca 2009, 12:06
Lubię słuchać żałosnego,dziecinnego pierd*lenia jak to cena nie wpływa na piractwo,oczywiście że wpływa...to czy ktoś kupi sys czy nie to w 99% zależy od ceny,a to co przedstawia pazerny M$ to śmiech na sali,już nawet zachodnie serwisy pisały że ta zmodyfikowana Vista będzie kosztowała tyle co cały komp,widać ze te matołki nie wyciągają żadnych wniosków i tylko biadolić potrafią na piractwo stanowiąc zaporowe ceny na oryg.sys

userek, 31 lipca 2009, 20:07
ciekawe jak acena byłaby zadowalająca.
Programy na telefony za 5$ są crakowane, programy na pc za 20-30 zł są crakowane. Najlapiej aby cąłkiem znieśc opłaty za soft a programiści niech zapi*****ją za free. Z takim mysleniem wrócimy do jaskiń.

marek, 2 sierpnia 2009, 06:24
Kiedy Office kosztowal 1800 zl. nie stac mnie bylo na jego zakup, ale gdy dla uzytkownikow domowych pojawila sie cena 199 zl. pierwsze co zrobilem to pobieglem kupic go. Wiec nie pieprzcie koledzy farmazonow. Za niewielkie pieniadze kazdy bedzie wolal miec legalny soft i niczym sie nie martwic.

jarzombek, 2 sierpnia 2009, 10:00
To nie był żaden crack, tylko z Lenovo (chiny) wyciekł obraz ISO z Win 6.1 Ult, kluczem SLP oraz certyfikatem do tego klucza.
Co najlepsze: ten klucz miał być używany również przez kilku innych producentów OEM.

wroc, 2 sierpnia 2009, 10:12
No i poraz kolejny Microsoft się przeliczył, pewnie, wydadzą jeszcze jakąś aktualizację która będzie sprawdzała autentyczność, ale nie jestem pewien :)
 
Ja póki co pozostaję przy leciwym Windows XP, bo póki co programy i gry są pod niego pisane :)
PoZdRo

Jarek2045, 2 sierpnia 2009, 10:48
userek chrzanisz jak potłuczony. Piractwo to nie kwestia cen. Sam byłem świadkiem, gdy do sprzedaży trafił Painkiller - łade pudełko, instrukcja, tłoczona płyta - cena 14 zł. Pojechałem na stadion i pierwsze co - "może Pan Painkillera chce?". Cena 25 zł. Nie będę opisywał jak to wygłądało. Ludzie kupowali.
jarzombek też głupoty chrzanisz. Office do dziś kosztuje 1800 zł, tylko jaka wersja? Developerska. Potrzebna Ci? Ja offica od czasów Office 97 kupowałem zawsze w cenie nie większej niż 250 zł (word, excel i jeszcze jakiś programik).

TobiAlex, 2 sierpnia 2009, 14:12
Ach, chrońcie mnie, chrońcie :)
Remik, 2 sierpnia 2009, 18:27
@TobiAlex
Chłopie nie porównuj gry czy jakiś program do systemu, bo w grę pograsz parę godzin i odstawiasz na półkę, a system używasz przez kilka lat, więc piractwo systemu jest kwestią CENY, mija osiem lat jak wydano winxp a jego cena jaka jest nadal !!!!!!

alamos, 2 sierpnia 2009, 20:30
A co do wczesniejszych komentarzy ze microsoft przestrzega przed pobieraniem scrackowanych wersji systemu przez internet i twierdza ze to gowno ma do wirusow itp ;) niech poczytaja o stworzonej calkiem niezlej sieci botow zlozonej z komputerow ludzi ktorzy pobrali trefne "bildy" ;p.

Easy Ride, 3 sierpnia 2009, 02:03
I co uważasz, że jest to wysoka cena? Ja zapłaciłem za mojego XP 1200 zł!!! Jak sam zauważyłeś system używasz przez kilka lat. Policzmy więc jaka jest straszna cena tego Windowsa. Użuywam go od 2003 roku, co daje 6 lat czyli 2190 dni. 1200 zł dzielimy przez te 2190 dni. Wyszło 0.54gr za dzień, 16 zł miesięcznie. O w mordę. Naprawdę POTĘŻNA cena. Ile to, dwie paczki papierosów mieśiecznie mniej? Bez jaj. Nie ośmieszaj się.

TobiAlex, 3 sierpnia 2009, 02:47
Ja osobiście podtrzymuję kwestię ceny za oprogramowanie. System jest za drogi, Office jest za drogi! Owszem, cena Office nieco spadła ale tylko dlatego że rośnie im wspaniała konkurencja w postaci Open Office. Zresztą ja wybieram zwasze jak mogę oprogramowanie darmowe. Uwaga: darmowe w tym wypadku nie znaczy pirackie tylko "open source". I muszę przyznać że w wielu wypadkach jest ono lepsze od komercyjnego płatnego! Tak naprawdę obniżając ceny programów komercyjnych w tym Windows, spadsło by piractwo. To pewne! Jasne że byliby ludzie którzy i tak kupowali by "piraty" tak dla zasady i z przyzwyczajenia, ale to już inna sprawa... Niemniej będę dalej twierdził że podstawową kwestią istnienia piractwa jest wysoka cena oprogramowania komputerowego oraz np nagrań muzucznych. A gadanie że programiści pujdą z torbami jest bez sensu. Teraz ich powoli gubi pazerność! Wiadomo że przy obniżonej cenie można by było sprzedać więcej a zatem i więcej zarobić... Cóż więcej...
ArekS, 3 sierpnia 2009, 08:31
i włąsnie dlatego wolę linuxa, jest darmowy, legalny a poza tym szybki stabilny i nie ma z nim żadnych problemów ;)

PiKey, 3 sierpnia 2009, 11:25
TobiAlex tylko że ty to rozkładasz w czasie a kase trza wydac od razu i to całą no chyba, że ty zbierasz na nowy system 6 lat codzień po 20 gr. Wchodzisz do sklepu i jak widzisz, że masz wydac pół dzisiejszej pensji na system to wolisz iść do domu i ściągnąć go za free (no dobra liczmy cene prądu).

Jacob, 3 sierpnia 2009, 20:32
Uzywalem i uzywam nadal bete Win 7.Uwazam ze to dobry system .Pewniej i lzej funkcjonujacy niz Vista.Nowoczesniejszy niz XP.Mam ochote kupic legalna kopie i boje sie ze nie bedzie mnie stac. Uzywanie pirackiego softu to bol i strach. Okradamy ludzi ktorym jestesmy wdzieczni ze go stwozyli.No i zawsze moze wpasc do chaty policja. Tak tylko policzmy Komputer+OS+3 lub 4 dobre legalne programy np. do obrobki grafiki,edycji DVD itp. Jaka to suma? Ladnych pare tysiecy.Dla wiekszosci piractwo to srodek na rozwoj i przetrwanie niestety...

pawel, 4 sierpnia 2009, 00:26
i co stego ze zrobia nowe zabezpieczenia jak i tak zaraz je złamia i kazdy bedzie miał legala na kompie

smat, 4 sierpnia 2009, 08:25
Piratow uzywaja glownie gracze i osoby ktore chca uzywac kradzionego oprogramowania multimedialnego/graficznego. Piracki Windows + Piracki Photoshop uzywany tylko do zgrywania zdjec z aparatu + gry. Swiadomy uzytkownik wybiera Linuxa gdzie dostaje wszystko co jest mu potrzebne do efektywnego wykorzystania komputera, stablinie, szybko i bez wirusow ani programow antywirusowych. Co do obiecanek M$ to jakosc zabezpieczen antypirackich systemu odzwierciedla jakosc bezpieczenstwa ogolnego systemu w koncu koduje go jeden zespol programistow. Tuz przed premiera mamy swoista "demonstracje" jakosci oraz bezpieczenstwa produktu M$ oraz weryfikacje prawdomownosci pracownikow M$ odpowiedzialnych za marketing.

XAdmin, 4 sierpnia 2009, 12:25
Zawsze sie jakis nawiedzony trafi co o linuksie bedzie gadal :)

Duke, 5 sierpnia 2009, 13:00
no pewnie że trafi się ktoś kto będzie mówił o linuxie.
sam przez dłuższy czas siedziałem na Ubuntu, było bezpiecznie bo bez wirusów i os legalny, ale jak przyszło do obróbki bardziej skomplikowanej obróbki zdjęć lub innych programów to niesety zmuszony byłem do zakupu XP pro na którego wydałem ok 500 zł i na którego skończyło się wsparcie M$.
jeśli ktoś potrzebuje OS do prof. pracy i nie ma odpowiedników danych programów na linuxa to jest skazany na M$.
p.s. kupiłem xp pro i gdyby nie zaporowa cena na "7" to nie żałowałbym pieniędzy ale...

pdx, 5 sierpnia 2009, 14:43
  Piractwo to doskonały poligon dla ludzi z wyobrażnia i umiejetnościami ,
Bo kazdy lubi pokonywać wyzwania i to dzięki mim stajemy się lepsi.
   A tylko Fajfus urzywa cracka czy pirata pobranego z neta za free nie znając jego budowy ,czy prawdziwych celów .
Bo napewno ktoś napracował sie po to by nic z tego nie mieć .
Programiści ci opłacani przez firmy jak i "piraci" robią wszystko by zarobić kase a czasami ci drudzy dla frajdy , zabawy , szpanu itd
    Tak czy siak   Cena Robi Ogromną Różnicę
A ja i tak odpale winhex   , jakis kompilar  ustawie kilka stosów z asembluje jakis kod , bo to mnie kręci .
 
C R O R    z nami
 

Blue Head, 7 sierpnia 2009, 13:46
Moim zdaniem piractwo to doskonała reklama ,
 

User, 7 sierpnia 2009, 13:50
Prawda jest jedna . wiekszosc uzywa nielegalnych systemow , bo nie stac ich na zakup legala. Gdyby jego cene wynosila "49zl", to liczba nielegalnych systmow spadła by o 80 procent minimum. Crakowali by tylko ci  dla ktorych "piractwo to doskonała reklama"
janio , 20 października 2009, 18:26
1200 zł za 7 pro w boxie. Ekhm.... komuś nieźle się pop*rdoliło w główce.
krystian16, 20 października 2009, 19:39
Piractwo to styl życia. Koneserowi żadna cena tego nie zmieni.
bear, 26 października 2009, 21:15
Tak czytam te komentarze i tylko nie którzy mówią do rzeczy. Ja posiadam Vistę, kupiłem z nią lapka, a raczej lapka z pre-instalowaną Vistą. Powiem z ręką na sercu, że powiesiła mi się tylko raz i to z mojej winy (czyszczenie rejestru CCleaner). Instaluje każde poprawki i system działa bardzo stabilnie. Chętnie bym kupił 7, ale cena ciutkę za duża :/  OEM 350PLN to jako tako jeszcze, ale BOX to przeginka. Co mnie zaszokowało to cena upgrade"u, który jest droższy niż nówka OEM! Masakra! Upgrade powinien być dużo tańszy. Tak więc cena ma duże znaczenie w temacie "Piractwo". Jeśli będę miał okazję dłużej popracować na 7 i cena spadnie, kto wie może kupię.... :D Tymczasem poczciwa Vista (którą krytykują dzieciaki nie potrafiące obsłużyć najzwyczajniejszego OS"u) będzie mi służyła ;D Dziękuję za uwagę!
sarnecky, 31 października 2009, 18:38
Tak czytam komentarze  jak mówicie ze cena nie ma znaczenia na piractwo..... Otoż ma i to cena jest głównym problemem !!! Ja musze jechac na starym oryginalnym XP bo najnormalniej mnie nie stać na windows 7. Wiadomo MC chce zarobic no ale ludzie nie takimi cenami.... Tak samo z grami nowa gra 250zł.....  Wiadomo windows jest na lata ale tym sie nie tłumaczmy  piractwo by sie na pewno zmniejszyło gdyby teny nie byly przystosowane do ludzi  z wyplata miesięczną 6 tyś, i gowno prawda ze i tak by bylo piractwo bo jak by system byl tani to kazdy woli miec  oryginalna instalke bez problem z pomoca techniczna itp...
kruszon, 5 listopada 2009, 20:39
to prawda. Gdy Winda XP kosztowała około 800-1000zł nie było Mnie na nią stać i szukałem Cracków!  Gdy pewnego dnia zobaczyłem na półce w sklepie wersje OEM XP Home pod Della (a takiego miałem) za około 230zł od ręki kupiłem!!!   Więc cena robi swoje. Nikt przecież normalny nie odda wypłaty za system komputerowy!! Nie oszukujmy się, miszkamy w kraju idiotów a moja matka zarabia na kasie w superHiperMarkecie kur... mać lekko ponad 800zł!!!!! I ona np. ma kupić dziecku system za 800!????   Takie wypłaty są w całej PL i tutaj, u Nas, Winda7 powinien już w najwyższej wersji kosztować max!!!!! 300zł!!!!! 
Piotrek, 12 listopada 2009, 09:13
i nie winą jest M$ tylko buraki z Belwederskiej!! Tak, buraki!! Mieszkam w Wawie, pracuje jako kierowca autobusu w MZA i stać mnie na zakup 338kg cukru w sklepie obok, lub 137 opakowań pianki w czekoladzie.  Mój kuzyn we włoszech zmywa gary i stać go z wypłaty na to samo co Mnie, oraz, np. na BMW z 1998roku (gotówką).  Kuzynka w Niemczech opiekuje się starszą babcią, i z wypłaty STAWIA DOMEK pod Warszawą! Dziś zarabiam 1600-1650zł, za chatę z żoną płacimy 1500zł, więc, Ja robię na chatę a Ona na opłaty i żarcie, i nic kur... mać z życia więcej nie mamy!!  Jak wejdzie EURO, to wypłatę podzielą Nam przez kurs EURO, więc będę zarabiał 400???? a ceny podmienią tak jak na zachodzie , czyli na EURO????   bez podziału jak to było w Niemczech???  Kuźwa!!! Muszę szybko kupić Windę7 za 800zł  bo  później jakaś tam Winda 12  będzie pewnie stała w tym cyrku 800 euro!! 
Piotrek, 12 listopada 2009, 09:23
Piotrek, Ty nie bądź głupi tylko póki można to uciekaj stąd bo te ch..e dbają ... tylko o siebie, a państwo jest k...a tak przerośnięte i tak je.ie zwykłych ludzi że to musi się rozj...ać. Także spierd...ać aby dalej... i zacząć żyć...
Józiu, 26 listopada 2009, 15:49
Microsoft chce chronic... to niech da w takim razie to za darmo! D**pa a nie chronic.
sss, 27 lutego 2010, 19:38
Ja nie kupie nigdy OEMa, a już na pewno nie za te pieniądze typu 500zł. Za takie pieniądze kupuje tylko rzeczy które stają się moją własnością w momencie zakupu. OEM to wypożyczanie z możliwością wyłączenia, w tym wypadku koszt wypożyczenia systemu to max 100zł.
Irik, 1 lipca 2010, 13:42
A ja mam oryginalnego windowsa7 i chcę żeby pracował tylko offline (bez dostępu do jakiegokolwiek internetu) - nie muszę wtedy instalować antywirusów i ograniczam niekontrolowane wpływanie i wypływanie z niego informacji . Ale rozpiernicza mnie wtedy aktywowanie przez telefon i mam wrażenie żeby nic nie ruszać w komputerze bo jak coś się zwali to znowu będę musiał pierniczyć się z telefonem . Czy w takim przypadku można jakoś normalnie to ominąć crackiem ?
Jonek, 10 lutego 2013, 11:47