Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Użytkownicy Visty Ultimate niezadowoleni z ce...

Użytkownicy Visty Ultimate niezadowoleni z ceny upgrade'u

Dyskusji na temat cen Windows 7 ciąg dalszy. Tym razem Microsoft spotkał się z krytyką ze strony użytkowników Windows Vista Ultimate, którzy za upgrade do nowego systemu będą musieli zapłacić najwięcej.

Posiadacze tej wersji Visty zadają sobie zasadnicze pytanie - co sprawia, że cena uaktualnień do Windows 7 Professional i Ultimate różni się o 120 USD? Microsoft wyjaśnia, że wersja Ultimate to zwiększony poziom zabezpieczeń, a najważniejsze dodatki, których nie zobaczymy w wersji Professional to szyfrowanie dysków z programem BitLocker oraz wielojęzyczny pakiet językowy. Użytkownicy Windows Vista Ultimate wydają się być mimo tego nieco oburzeni. Jak pisze jeden z nich na witrynie Microsoftu, najpierw konieczne było poniesienie kosztów drogiej Visty Ultimate, teraz konieczne będzie wyłożenie pokaźnej sumy na uaktualnienie do tej wersji „siódemki” (jak wiadomo, Vista daje możliwość upgrade’u jedynie do tej samej wersji Windows 7). Nieco lepiej sytuacja wygląda w Europie, gdzie różnica pomiędzy promocyjnymi cenami uaktualnień do wersji Professional i Ultimate wynosi niespełna 15 euro.

Więcej informacji o nadchodzącym wielkimi krokami Windows 7 można znaleźć w dziale Windows 7 na CentrumXP.pl.

Przemysław Dziak
4 lipca 2009, 11:32
5 156
Odsłony
Przemysław Dziak
4 lipca 2009, 11:32
5 156
Odsłony



Komentarze

Cena wersji Professional od Ultimate rózńi się tylko 120 usd. Jakieś około 240 zł. To bardzo tanio

artas182x, 4 lipca 2009, 13:44
@artas182x jak Ci tyle wyszło?? wg kursu dolara na dzisiaj różnica wynosi 374.83PLN!! (120USD * 3,12PLN) Gdyby dolar był po 2pln to by dopiero był raj :)
MM, 4 lipca 2009, 14:14
Ja tam Ultimate nie kupie po tym jak Microsoft potraktował użytkowników Visty Ultimete. Miały być dodatki jakieś gratisy itp a tu jedno wielkie czarne g...
h141, 5 lipca 2009, 18:15
Dokłądnie mam takie samo zdanie jak h141. Kupiłem Vista Ultimate (BOX), mały byc extra dodatki, nowe rozwiązania itp a tu wielkie nic. Jeżeli upgrade wersji Ulitmate z Visty do Windows 7 będzie troższy od samej licencji na Windows 7 Home Premium  to nie widze najmniejszego senstu wykonywać aktualizacji. A ma się dodatkową licencje.
Oprogramowanie BitLocker dostałęm razem z płytą główną wieć nie wiem po co miałbym płaciś za to jeszcze raz a Windows i tak tylko polskiego używam. <br />


unID, 6 lipca 2009, 09:56
A ja i tak kupię pełną wersję Windows 7 Ultimate, mimo że kosztuje 319$...
Właśnie dla szyfrowania BitLocker oraz faktu, że tylko w tej wersji jest oprogramowanie do sporządzania kopi systemu i przywracania, z którego korzystam na Viście i jestem bardzo zadowolony...
Denerwuje mnie tylko ta zasrana Unia Europejska, bo ja nie chcę mieć okrojonej wersji... I dzięki tym zasranym specjalistom, to teraz muszę kupować wersję ENG w USA... :[

AIRmin, 6 lipca 2009, 19:12
Zawsze mozecie zainstalowacc TrueCrypt zupelnie za darmo.

Uadmin, 7 lipca 2009, 00:23
@AIRmin
Tylko frajerzy kupują drogie visty ;p
 
@Uadmin
No właśnie, darmowe i wielo platformowe.

qwerty, 18 lipca 2009, 11:20