Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Minimalne wymagania Windows 7 dostępne

Minimalne wymagania Windows 7 dostępne

Microsoft opublikował na swoich stronach minimalne wymagania Windows 7. Wymagania te zależne są od edycji systemu.

Osoby pragnące korzystać z Windows 7 będą musiały zaopatrzyć się w komputer posiadający procesor taktowany zegarem o częstotliwości co najmniej 1 GHz. Do tego 1 GB pamięci RAM - w przypadku instalacji procesora 32-bitowego lub 2 GB, gdy zdecydujesz się na procesor 64-bitowy. Na pliki systemu operacyjnego konieczne będzie zarezerwowanie 16 GB wolnego miejsca na dysku twardym. Karta graficzna będzie musiała posiadać Windows Display Driver Model 1.0 oraz być zgodna DirectX 9.0.

Microsoft podkreśla, ze są to minimalne wymagania, tak więc osoby, które zechcą wycisnąć z najnowszego systemu więcej będą musiały zaopatrzyć się w sprzęt o zdecydowanie lepszych parametrach.

Więcej informacji o następcy Visty - w tym testy systemu, zrzuty ekranowe i prezentacje wideo - znajduje się w dziale Windows 7 na CentrumXP.pl.

Przemysław Dziak
4 maja 2009, 12:00
17 819
Odsłony
Przemysław Dziak
4 maja 2009, 12:00
17 819
Odsłony



Komentarze

(...) Na pliki systemu operacyjnego konieczne będzie zarezerwowanie 16 GB wolnego miejsca na dysku twardym. (...) Pamiętam artykuł w PC Kurierze, w którym pisano, że w planach producentów sa dyski 1 GB, ale ze względów technologicznych jest to kres możliwości :)
Arciuch, 4 maja 2009, 12:42
przynajmniej jedno jest cool w tych wymaganiach. MS pierwszy raz podał wymagania minimalne, które naprawdę wystarczają do komfortowej pracy, a nie odpalisz mnie, ale nic już więcej nie zrobisz ;)
and, 4 maja 2009, 12:49
Co przecież te wymagania są jak dla Visty.
Wersja dla 64 bitowego procesora wymaga 2 gb ramu do płynnego działania np. przezroczystych okien to tak samo jak dla Visty do której płynnego działania zalecane jest 2 gb ramu. Mnie to osobiście zwisa bo mam 3 gb ramu ale na netbooka z 1 gb ramu i 32 bitowym procesorze może być ciężko z całym tym zapleczem graficznych Siódemki.

Radek, 4 maja 2009, 17:27
A właśnie że przy 512MB ramu działa płynnie, chyba, że włączy się dużo programów naraz. Sam, czysty system zadowoli się nawet 8GB na dysku. A co do grafiki to chodzi płynnie z 12MB(testowałem na VirtualBox). Procka mam 1.6Ghz.

Domints, 4 maja 2009, 20:26
Na Celeronie 1.4 i 1 GB RAM, śmiga aż miło. Siódemka zwalnia dopiro jak odpaliłem około 6 programów plus rozpakowywałem 5GB plik 7zip. Ale i tak mozna było pracować w miare normalnie. Zauważyłem też jedną śmieszną rzecz, a mianowicie z chwilą kiedy w Win7 zaczyna brakować RAM i mozliwosci procesora, to system nadal wyświetla płynnie okna kosztem ich zawartości. Np. częśc grafik w przegladarce sie po prostu nie wyświetla. To dość ciekawe rozwiązanie.

Michał, 7 maja 2009, 13:04
Mam TOSHIBE satellite L-30 i nie wiem czy mogę ściągnąć Windows 7 przy oprogramowaniu WindowsXP.
Bożena, 10 maja 2009, 08:17
Ja mam Pentium4-1.8 GB Ipamiec 512 I dziala.Przy instalacji zle musialem zaznaczyc rodzaj pisowni na klawiatutze i nie mam polskich liter. W DOS-ie jest dobrze bo xp dzialal  normalnie. Jak wprowadzic polskie litery?
Dzieki!

ziutekpy, 10 maja 2009, 11:41
Hehe ja Windo7sa zaistalowałem na 1100Mhz procku, 640MB ramu i 64MB karty graficznej -_- ^_^

kiko104, 10 maja 2009, 13:52
System zapowiada się całkiem dobrze, bo chyba - jak na razie - to Microsoft jeszcze nic w nim nie zdążył spieprzyć. Pytanie czy nie dokona tego do wersji, którą wypuści do sprzedarzy. Zastanawia mnie tylko jedno. Co z XP"ekiem? Firma Gates"a zapowiedziała koniec produkcji z chwilą opublikowania Windows"a 7, koniec ten pewnie dotyczyć będzie również rozwoju czy aktualizacji tego systemu. Tylko, czy pomyśleli oni o tym, że w tak zacofanym i biednym kraju jak Polska jest jeszcze dużo osób, którym sprzęt nie pozwala na instalację tak "ciężkiego" systemu jak Vista czy 7?
Phoenix, 10 maja 2009, 17:31
Ja mam procka 866Mhz i 512RAM. Długo się włącza ale płynnie działa XD