Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Co musisz wiedzieć nt. upgrade'u do Windows 7...

Co musisz wiedzieć nt. upgrade'u do Windows 7?

Serwis arstechnica.com poinformował o szczegółach instalacji i upgrade’u do Windows 7 z poprzednich wydań systemów Windows.

W ubiegłym tygodniu Microsoft oficjalnie potwierdził, że Windows 7 pojawi się w sześciu edycjach. Koncern pragnie jednak, aby tylko dwie wersje były dostępne do nabycia przez użytkowników domowych – Home Premium oraz Professional. Pozostałe mają być przeinstalowane na nowych desktopach, notebookach i netbookach. Oprócz tego możliwy będzie zakup „autonomicznej” kopii nowego systemu, tańszej wersji aktualizacyjnej bądź OEM. Użytkownicy Windows XP, którzy zechcą skorzystać z możliwości upgrade’u, będą musieli przeprowadzić czystą instalację nowego systemu, podczas której kreator nie zaoferuje żadnych opcji backupu danych. Na czystą instalacje przygotować muszą się również posiadacze systemu Windows Vista w innej edycji lub wersji językowej niż kopia aktualizacyjna, którą nabyli. Do aktualizacji Visty do Windows 7 potrzebne będzie około 9 GB wolnego miejsca. Podczas upgrade’u nie będzie możliwa zmiana partycji, na której położony jest system. Osoby, które przystąpią do czystej instalacji Windows 7 muszą przygotować co najmniej 16 GB wolnej przestrzeni dyskowej. Warto dodać, że dzięki Windows Anytime Upgrade możliwa będzie – zarówno w przypadku użytkowników, którzy przeprowadzili czystą instalację, jak i tych, którzy dokonali upgrade’u, „przesiadka” na bardziej ekskluzywną edycję Windows 7 niż posiadana.

Po ogłoszeniu edycji Windows 7 i kilku szczegółów dotyczących upgrade’u, z pewnością najbardziej wyczekiwaną teraz informacją będą ceny poszczególnych edycji i wersji upgrade systemu.

System Windows 7 jest już dostępny do pobrania. Więcej informacji o następcy Visty - w tym testy systemu, zrzuty ekranowe i prezentacje wideo - znajduje się w dziale Windows 7 na CentrumXP.pl.

Przemysław Dziak
12 lutego 2009, 19:13
7 617
Odsłony
Przemysław Dziak
12 lutego 2009, 19:13
7 617
Odsłony



Komentarze

Nie do końca rozumiem ten pomysł... żeby mieć wersję Ultimate będę musiał kupić nowy komputer ??? Bez sensu...

Andrzej.K, 13 lutego 2009, 11:00
Ja mam Viste Ultimate BOX. Jak będę chciał zakupić wersję aktualizacyjną (Upgrade) do Windows 7, to będę miał do wyboru aby Home i Professional? Przeciez to rozbój w biały dzień.
CrazyHoo, 13 lutego 2009, 12:10
Nie, aktualizacje będą odbywac się wg "wzoru":
Windows Vista Home Premium -> Windows 7 Home Premium
Windows Vista Business -> Windows 7 Professional
Windows Vista Ultimate -> Windows 7 Ultimate
 

Przemysław Dziak , 13 lutego 2009, 12:17
a jak z oem ???????

grzegorz t, 14 lutego 2009, 23:55
A za rok lub dwa następny system ( niby lepszy ) i znowu upgrade i znowu kasa. I znowu napiszą że jak to w domu mam 7demkę a w pracy Vistę. Niech firma zakupi 7demkę ( a dopiero co wymienili XP na Vistę ) Czy to nie zakrawa na jawne PIRACTWO tylko w innym wydaniu.
To jest biznes, 17 lutego 2009, 19:07
Dla firm dalej kupuję XP, bo np. dalej nie ma sterowników do starszych(już nie produkowanych) drukarek, skanerów i takie sytuacje przyczyniły się do klęski Visty - nikt nie będzie wymieniał całego sprzętu w firmie żeby mieć nowy system. Mimo, że 7 mi się spodobała to nie wróżę jej ogromnej sprzedaży, szczególnie podczas kryzysu, gdzie lepiej wziąć sprawdzonego XP z tańszym komputerem niż wpędzać się w bezsensowne koszty. W pracy najczęściej używa się Office, przeglądarki i jakiegoś systemu księgowego a do tego zazwyczaj wystarczy procek 1 GHz, 512MB RAMu, najmniejszy dysk i najtańsza karta graficzna.
 

rav, 18 lutego 2009, 00:19
Dobre koncerny samochodowe jak coś sknocą w jakimś modelu samochodu to naprawiają to na własny koszt. Ale tylko dobre firmy. Vista jest totalnie skopana a 7demka (moim zdaniem) jest prubą naprawienia Visty i powinna być dostępna za darmo dla tych którym wciśnięto Vistę podczas zakupu komputera.
To jest biznes , 18 lutego 2009, 12:40
Ja wole windows xp, niż viste albo jego pochodne ( 7 ), więc jak oni stawiają takie warunki to ja wole przejść na linuxa. Bo to jest śmieszne co oni teraz wyprawiają.

MAC, 18 lutego 2009, 19:59
Powiem szczerze, to jest lekka przesada! Vista jest bardzo nieudana, może i ładnie wygląda, ale to i większe zapotrzebowanie na procek, ram, grafikę. Przetestowałem Win7, jest lepszy od Visty, choć i tak pracował mułowato na moim kompie. Dlatego dziękuję Bogu za XP. Jak tak dalej Microsoft będzie szalał i wypuszczał nowe systemy, rok po roku, zamist po prostu service packów, to i ja skorzystam z jakże skromnego Linuxa. Pozdrawiam

Wiooreck, 19 lutego 2009, 20:54
mam viste i dziekuje Bogu za ten system!boje sie 7demki bo mam rozne programy ktore jakims cudem dzialaja!

sdawiditr, 10 marca 2009, 21:01
(zaprojektowane na xp a dzialajace na viscie)

sdawiditr, 11 marca 2009, 20:09