Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Kodeki do Windows 7

Kodeki do Windows 7

Choć Windows 7 w wersji Beta 1 jest dostępny od stosunkowo niedawna, programiści piszą już pierwsze aplikacje dedykowane nowemu systemowi. Nie inaczej jest w przypadku kodeków - Win7codecs to pierwsza paczka kodeków dla Windows 7.

Zawiera ona FDDShow, kodeki RealMedia, MPEG2, DivX, Ogg i kilka innych, czyli wszystkie podstawowe kodery-dekodery niezbędne do komfortowej pracy z multimediami (plikami AVI, MPG, RMVB, OGG itd). Warto zaznaczyć, że Win7codecs nie jest żadnym dodatkowym odtwarzaczem plików multimedialnych, a jedynie zbiorem kodeków. Instalator został wyposażony w system detekcji niezgodnych (starszych) kodeków zainstalowanych już w systemie i potrafi je automatycznie usunąć.

Win7codec jest dostępny za darmo do pobrania z serwisu pCXP.pl ze wsparciem dla polskiej wersji językowej. Plik instalacyjny ma rozmiar 17 MB.

Adam Stępień
2 lutego 2009, 17:32
43 847
Odsłony
Adam Stępień
2 lutego 2009, 17:32
43 847
Odsłony



Komentarze

Mozna powyzsze kodeki instalowac, ale nie trzeba. Media Player Classic Home Cinema posiada chyba wszystkie kodeki w komplecie i nic nie trzeba instalowac. Wszystko chodzi bez problemow na nowym Windows 7. Polecam wyprobowac.

BartSim, 2 lutego 2009, 18:17
Właśnie tak mi sie wydawalo ze w nie wolnych systemach sa juz wyszystkie kodeki.
h141, 2 lutego 2009, 18:39
Niestety, wsparcie aplikacji trzecich przez kodeki Windows 7 jest marne w tym momencie. Brak wygładzania obrazu oraz dziwnie wielki kursor myszy w oknie programu.

Serpher, 2 lutego 2009, 19:35
Coś mi się wydaje, że to właśnie "aplikacje trzecie" będą musiały zostać dostosowane do kodeków z Windows 7, a nie na odwrót :)

Blasoft, 2 lutego 2009, 20:00
Z nie cierpliowscią czekam aż się pojawi WINDOWS 7
 
Ściąnąłem już wersje beta, ale niestety nie moge popartycjonować
dysku twardego,
 
Może mi ktos pomóc ?

Mariussz, 3 lutego 2009, 14:34
Jak masz viste to z pod niej utworz partycje :P
 
W7 jak na bete super smiga :D az sie skusze na kupno jak wyjdzie :D

sebaosowa, 3 lutego 2009, 14:52
Ja tam sobie poczekam na odp. wersję VideoLAN do "siódemki". Uwielbiam ten programik! :D

M, 3 lutego 2009, 20:47
Tzn. Mam Xp i partycje: C (systemowa) i D(z danymi)
Znacie jakiś program lub artykuł o tym jak zmnieć rozmiar partycji D
kosztem utworzenia nowej pod Winowsa 7 ?

Mariussz, 4 lutego 2009, 15:33
gparted
h141, 4 lutego 2009, 15:42
Spokojnie mozna instalowac kodeki K-lite. Mam i chodzą wyśmienicie na win7
blackcactus, 7 lutego 2009, 13:41
Offtop: skąd ściągnąć sterowniki do karty sieciowej 3com? Te ze strony porducenta Win7 nie łyka.

PeterCub, 8 lutego 2009, 12:06
problem z codekiem dla w 7

roki, 22 lutego 2009, 17:20
mam windows 7 jest super i polecam

ilona, 17 lipca 2009, 08:03
Mam problem, zainstalowałem kodeko do Windows 7 (wersja 32-bitowa) i w każdym programie odtwarzającym filmy tnie mi się obraz. Dżwięk jest ok, ale i tak nie da się w ogóle nić obejrzeć.

Tom, 28 września 2009, 08:36