Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Specjalny Windows 7 dla netbooków

Specjalny Windows 7 dla netbooków

Mimo, iż dokładna liczba oraz nomenklatura wersji Windows 7 nie są jeszcze znane, Microsoft potwierdził, że przygotowywana jest edycja Windows 7 specjalnie dla netbooków. Firma wspomina też o co najmniej jednej wersji dla użytkowników domowych, jednej dla przedsiębiorstw oraz o kilku kolejnych udoskonaleniach systemu.

O zwróceniu przez Microsoft uwagi na netbooki pisaliśmy w grudniu. Na razie nie wiadomo, czy netbookowa wersja „siódemki” trafi na sklepowe półki, czy też jedynie do producentów sprzętu. Ponadto Microsoft zapowiedział rozbudowę technologii BitLocker, dzięki czemu możliwe będzie szyfrowanie danych na pamięciach przenośnych. Po zaszyfrowaniu dostęp do danych będzie można uzyskać poprzez okno Mój komputer po podaniu hasła. Użytkownicy Windows Vista mogą spodziewać się aktualizacji, która umożliwi im odczyt zakodowanych danych. Podobna aktualizacja na razie nie jest przewidziana dla systemu Windows XP. Dodatkowo Microsoft oznajmił, że możliwe będzie wykorzystanie odbiornika GPS zainstalowanego w komputerze bez konieczności instalacji dodatkowego oprogramowania.

Więcej informacji o następcy Visty - w tym testy systemu, zrzuty ekranowe i prezentacje wideo - znajduje się w dziale Windows 7 na CentrumXP.pl. Wersja beta jest już dostępna do pobrania.

Przemysław Dziak
13 stycznia 2009, 09:58
4 727
Odsłony
Przemysław Dziak
13 stycznia 2009, 09:58
4 727
Odsłony



Komentarze

i bardzo dobrze że taka wersja powstanie. Powinna mieć powyłączane wszelkie wodotryski i zbedne bajery - tak, żeby tel laptopy nie tylko to pociągnęły ale i szybko chodziły, bo nie ma co sie oszukiwać, że laptopy są wolniejsze od desktopów.

tix, 13 stycznia 2009, 13:15
nie laptopy, baranie. matko, nie zrozumiałeś sedna tak prostego artykułu... pogratulować tylko. najgorsze jest to, że nie jesteś jedyny.
jj, 13 stycznia 2009, 14:48
Brawo dla pana tix :) Pomylic Notebook (Laptop) z Netbookiem ;D Pogratulować czytania ze zrozumieniem :) Swoją droga ciekawe co MS przygotuje w tej wersji Sevena :)
SHDW, 13 stycznia 2009, 19:01
Myślę sobie, że wydanie specjalnej, odchudzonej wersji Windows 7 może doprowadzić do takiej patologii, że ludzie będą to instalować nawet na mocnym, high-endowym sprzęcie, aby zyskać parę(set?) MB RAMu.

Blasoft, 14 stycznia 2009, 10:34
Pracuję na 7 kilka dni i działa naprawdę spoko, a najważniejsze, że szybko - komputera 2 letni. Po starcie mam zużyte raptem 18% RAM(system+kaspersky), jak odpalę kilka dodatkowych programów to dochodzi mi do 30%. I po co mi było kupować te 4GB?
Netbooki mają coraz częściej 2GB RAM i nawet ta wersja by na nich działała dobrze.

rav, 14 stycznia 2009, 23:50
Swoją drogą to smutne, że ludzie cieszą się, iż używają tylko 30% zasobów komputera... do dlaczego by nie kupić sobie komputera o 70% słabszego? Co do 4GB Ramu to niektórym się przydaje ;-) Chociażby do zabawy z grafiką... Ale nie ma co nad tym rozkminiać. Nie mogę się doczekać, aż Win7 pojawi się na MSDN ^^

Deja Vu, 16 stycznia 2009, 01:02
Dlatego kupiłem 4GB pamięcie bo na Viście 64bit 2GB było trochę maławo, po starcie zjada 40% tych 4GB, a gdzie reszta programów? 7 mam 32bitową i zapewne to wpłaywa na mniejsze zapotrzebowanie na ram.
 
Po tygodniu testów muszę przyznać, że jestem mile zaskoczony, bie było niespodzianek, system chodzi OK, tak jak by nie była to beta. Wydaje mi się, że jest lepiej dopracowany niż Vista i XP w momencie wejścia pierwszego RTM.

rav, 17 stycznia 2009, 23:48