Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows 7 - nowe doniesienia i screeny

Windows 7 - nowe doniesienia i screeny

Na konferencji PDC w Los Angeles odbyła się wczoraj pierwsza, oficjalna prezentacja Windows 7. Relacje z tego wydarzenia oraz zrzuty ekranu zaprezentował serwis arstechnica.com.

Najbardziej zauważalnymi zmianami dotknięty został pasek zadań. Na rzecz dużych ikon, zniknęły tutaj opisy przycisków otwierających poszczególne okna. Nawigacja pomiędzy nimi jest dwupoziomowa: najechanie na przycisk powoduje wyświetlenie miniatury z wyglądem okna, kliknięcie natomiast otwiera je. Dostęp do zadań, które ma w swoim zakresie aplikacja możliwy będzie w łatwy sposób za pomocą nowego menu („Jump Lists”), które otworzy się po kliknięciu na ikonę programu prawym przyciskiem myszy.

Pojawiły się również nowe możliwości przy zarządzaniu otwartymi oknami spoza paska zadań – przesunięcie okna na górną część ekranu automatycznie maksymalizuje je, a obniżenie przywraca poprzedni rozmiar. Ciekawy efekt będzie można także uzyskać poprzez przeciągnięcie okna na boczną krawędź ekranu, dzięki czemu automatycznie przybierze ono rozmiar dokładnie połowy pulpitu. Umożliwi to łatwe zestawianie ze sobą równolegle dwóch okien. Ma to związek z faktem, iż użytkownicy podczas pracy z wieloma oknami przełączają się zazwyczaj jedynie pomiędzy dwoma z nich.

Zmiany objęły również zasobnik systemowy. Nie zobaczymy tutaj już bezużytecznych ikon oraz powiadomień. Nowe ikony w trayu domyślnie nie są widoczne. Systemowe natomiast mają ułatwiać wykonywanie powszechnych czynności, takich jak np. przełączanie się pomiędzy sieciami bezprzewodowymi.

W trosce o osoby pragnące dobrze zagospodarować miejsce na ekranie możliwe będzie „wyciąganie” gadżetów z paska Windows Sidebar i umiejscawianie ich w wybranym przez użytkownika położeniu. Zmiany w funkcjonowaniu będą widoczne również w User Account Control (UAC) oraz Windows Explorer.

Do oceny pozostaje fakt, czy intuicyjność systemu Windows 7, o którą niewątpliwie zadbał Microsoft będzie w znacznym stopniu stanowić o pozytywnym przyjęciu tego systemu przez użytkowników.

Więcej informacji o następcy Visty znajduje się w dziale Windows 7 na CentrumXP.pl.

Przemysław Dziak
29 października 2008, 16:53
3 921
Odsłony
Przemysław Dziak
29 października 2008, 16:53
3 921
OdsłonyKomentarze

Znowu ściągają od Mac OS, podobny pasek zadań tam chyba jest już dawno, czy Microsoft nie potrafi wymyśleć nic własnego?

trima, 29 października 2008, 17:23
tja na torentach sie nowy build 7 pojawił hehe :)))

lee99, 30 października 2008, 00:47
lee99:
Gdy przeczytałem , twojego komenta...
Z Ciekawości , weszłem na strone z torrentami...
I NAPRAWDE ZNALAZLEM tam Winde 7 BETE , i chyba to nie sciema....
Pozdro!
;)

TomasZZz, 30 października 2008, 10:39
Ta bawią się w jakieś nawigacje, smaczki i wyglądy znowu, a nie skupiają się na wydajności systemu. Boże czy Microsoft jest aż tak zacofany i nie potrafi wynieść wniosków z Visty :/ Zaczynam się bać o przyszłość Win7. przecież siedzą tam takie mózgi a bawią się w grafikę.
System może być biedny graficznie i wystarczy że ma pożądny kod a użytkownicy przyjmą go z otwartymi rękoma.
Tak samo jak z grami, gra może być biedna graficznie ale jak ma zajefajną grywalność to zawsze się do niej wraca ;)

Gonzal, 30 października 2008, 10:52
@Gonzal Co oni mają tam zmieniać, jak Vista jest już dopracowana (niedługo SP2 i się wszystko skończy), wezmą wrzuca do Visty SP2 nowy wygląd i kilka gadżetów, a co ty myślałeś ??

anonim, 30 października 2008, 14:06
Bill Gates to mój król. Kocham NVIDIĘ za CUDA. Radeon to kicz. Linuxa w piecu spalę, a windowsa posadzę na tronie. Internet Explorer to moje okno na świat. Rozrywki dostarcza mi Windows Media Player, gdy się gubię w liczeniu kalkulator Vista powie mi ile to 2+2 a gdy mam ochotę grać, biblioteki Directx 10 dostarczą mi niesamowitych wrażeń. Bez Microsoft Offica praca jest nudna. Dzięki Windows Update czuje się bezpieczny. W Pancie maluję świat, który staje się lepszy dzięki Microsoft. Patrząc w przyszłość widzę Windows 7 na każdym deskopcie. 

sCooBy^, 30 października 2008, 15:26
a niektóży wciąż tulko ten xp i xp.... opamiętajcie się czas na zmiany, mylić się jest rzeczą ludzką, trwać w błędzie to głópota (czyt. katolicyzm, xp-enizm) i inne idiotologie

maqmba, 30 października 2008, 16:06
Głupotą jest popełniać tak głupie błędy ortograficzne... Swoją drogą piszą o tym, że Win7 będzie ładnie wyglądał to głównie to interesuje masy... Ulepszenie UAC, powłoka jak w Win2008 czy po prostu lepsza wydajność interesuje tylko niektóre osoby
Deja Vu, 30 października 2008, 16:54
haha :) jak dla mnie to nic nowego kolejne wersje beta windowsów na torentach :D ale ja niemam siły już tego ściągać... bawiło mnie testowanie Visty wersji beta teraz już mnie to nie bawi hehe :P Pozdro

lee99, 30 października 2008, 18:40
Pomijając że podawanie linkow do torrenta jest chyba nielegalne, to jest to poprzedni build 7 jeszcze z interfejsem visty. Ten prezentowany to bodajże 6933

eelbe, 30 października 2008, 20:03
a właściwie to nie wiem ;) wg nich: http://winfuture.de/screenshots/Windows-7-Meilenstein-3-Build-6.1.6801-3540-1.html
 
jest to stary interfejs, a na niektórych stronach ten sam build ma juz nowy wygląd...

eelbe, 30 października 2008, 20:10
A ja używam Win2K3.  Do visty miałem dwa podejścia. W drugim przypadku mając szczere chęci wytrzymałem aż 2 tygodnie. W wybuchu wściekłości powróciłem do starszego systemu w ciągu kilku minut przywracając sobie obraz partycji. MOJA maszyna ma wykonywać MOJE polecenia. Poza tym dostrzegam w Ms tendencję do robienia z usera kompletnego idioty. Najlepszy tego przykład, czyli okienko CZY ABY JESTEM PEWIEN, ŻE CHCĘ tego czego chcę wyłączyłem od razu po 1. uruchomieniu. Przeciętni userzy, grający i piszący pewnie nawet nie dostzregają DRM. Mi sprawiał naprawdę dużo problemów. Jak któryś z poprzedników słusznie zauważył aero i inne wodotryski są dla mas. Co do linuxa mam pewne opory, próbuję od 9 lat.   

zacofany, 31 października 2008, 14:15
sCooBy^ Popieram cię!!!
cool, 1 listopada 2008, 09:50

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.