Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Przedsiębiorstwa w centrum uwagi Microsoft

Przedsiębiorstwa w centrum uwagi Microsoft

Podczas pierwszej edycji konferencji Convergence 2006 EMEA przedstawiciele Microsoft omówili najważniejsze wyzwania stojące przed współczesnymi firmami i instytucjami oraz metody radzenia sobie z nimi dzięki wykorzystaniu zaawansowanego oprogramowania wspomagającego zarządzanie. Uznano też, że jednym z priorytetów Microsoft będzie dostarczanie rozwiązań biznesowych usprawniających funkcjonowanie średnich firm. Podczas konferencji zaprezentowano również nową ofertę produktów biznesowych firmy, które stanowią rozszerzenie i uzupełnienie linii Microsoft Dynamics. Wspomniano także o rosnącym zainteresowaniu europejskich firm rozwiązaniami wspierającymi prowadzone przez nie inicjatywy w zakresie ochrony środowiska.

Podczas wystąpienia na Convergence 2006 EMEA Bill Gates omówił główne wyzwania, przed którymi stoją współczesne firmy i instytucje oraz metody radzenia sobie z nimi dzięki wykorzystaniu rozwiązań Microsoft. Według Billa Gatesa największym z nich jest maksymalizacja produktywności, co można osiagnąć poprzez integrację narzędzi zwiększających indywidualną wydajność poszczególnych pracowników z systemami biznesowymi usprawniającymi zarządzanie całą firmą. Gates zwrócił również uwagę na możliwości oprogramowania Microsoft Dynamics w zakresie łączenia ich z usługami online na rzecz zwiększenia przydatności aplikacji biznesowych i, co za tym idzie, wydajności przedsiębiorstwa.

„Aplikacje biznesowe powinny usprawniać działanie firm, ale w praktyce często wygląda to inaczej. Dekada wprowadzania innowacji do oprogramowania zaowocowała dużymi zmianami w przedsiębiorstwach, a mimo to bezpośrednie przełożenie czynności wykonywanych codziennie przez pracowników na procesy biznesowe jest nadal zbyt skomplikowane. Rozwiązania Microsoft Dynamics łączą ludzi i procesy, dając firmom narzędzia, dzięki którym ich pracownicy mogą pracować szybciej i efektywniej, dysponując lepszym dostępem do danych analitycznych” – powiedział Bill Gates.

Satya Nadella, wiceprezes Microsoft Corp. ds. Microsoft Business Solutions, omówił natomiast zainteresowanie europejskich firm rozwiązaniami do zarządzania łańcuchem dostaw oraz ERP jako kluczowymi narzędziami do realizacji firmowych inicjatyw związanych z ochroną środowiska. W swoim wystąpieniu zademonstrował prototypy opartego na rolach ekologicznego pulpitu nawigacyjnego, dzięki któremu firmy mogą śledzić swoje inicjatywy ekologiczne. Firma Microsoft zapowiedziała też utworzenie dodatku Microsoft Dynamics Snap, który umożliwi wdrożenie ekologicznego pulpitu nawigacyjnego do produktów i technologii Microsoft SharePoint i Microsoft Dynamics. Firma powoła do życia wspólnotę online, w ramach której użytkownicy będą mogli dyskutować na temat najlepszych działań służących utrzymaniu równowagi ekologicznej.

Adam Stępień
20 listopada 2006
2 403
Odsłony
Adam Stępień
20 listopada 2006
2 403
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.