Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

USB-C do Surface Pro pojawi się już wkrótce

USB-C do Surface Pro pojawi się już wkrótce

Jednym z największych zawodów związanych z Surface Pro jest fakt, że nie posiada ani jednego portu USB typu C, co jest już standardem we współczesnych komputerach. Oczywiście, nadal mamy do dyspozycji USB typu A, które zaczyna powoli przesuwać się nad granicę przepaści i wielu producentów z niego rezygnuje (np. Apple), co również jest bardzo krytykowane. Nie da się jednak ukryć, że USB-C to przyszłość.

Surface Pro USB-C Dongle

Dlatego też Microsoft wprowadzi do sprzedaży specjalny adapter USB-C, który wykorzystuje port Surface służący do ładowania urządzenia. Tak więc zasadniczo zyskujemy jeden dodatkowy port do przesyłu danych. Jest jeden haczyk. Nowy adapter może służyć zarówno do ładowania, jak i do podłączania różnego rodzaju urządzeń. Lecz niestety posiada on tylko jeden port USB-C, więc będziemy musieli wybierać między ładowaniem a podłączeniem urządzenia z USB-C. Jest to niezbyt wygodne i w sumie dziwne, że Microsoft nie wyposażył akcesorium w więcej portów. Dodatkowo na niekorzyść działa rozmiar akcesorium, które jest po prostu duże i wymiarami dorównuje dołączonej do urządzenia ładowarce. Już teraz możemy kupić równie dużą stację dokującą pod Surface Connector, która w cenie 1000 zł oferuje znaczne rozszerzenie peryferiów o 4 dodatkowe porty USB-A 3.0, dwa porty Mini Display Port, złącze jack 3,5 mm oraz port Gigabit. Co prawda brak tutaj USB-C, ale faktyczna funkcjonalność tej stacji dokującej jest dużo większa.

Adapter został zapowiedziany już jakiś czas temu i miał się pojawić jeszcze w zeszłym roku. Teraz wreszcie będzie dostępny, już od 29 czerwca i ma kosztować 79,99$. Najwyraźniej Microsoft planuje go sprzedawać jednie za pośrednictwem Microsoft Store i nie dostaniemy go u zewnętrznych dostawców. Czy będzie dostępny w Polsce i ile będziemy musieli za niego zapłacić? Przekonamy się o tym, jak tylko Microsoft udostępni go w sprzedaży.

Wojciech Błachno
26 czerwca 2018, 09:41
382
Odsłony
Wojciech Błachno
26 czerwca 2018, 09:41
382
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.