Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Microsoft Edge zainstalowany na Androidzie ju...

Microsoft Edge zainstalowany na Androidzie już ponad 5 milionów razy

Praktycznie przez dwa lata od premiery Windows 10 przeglądarka Edge była dla niego dostępna na wyłączność. Microsoft prowadził już ekspansję na platformach iOS i Android, ale z wyprowadzeniem Edge poza własny ekosystem zwlekał dość długo i... niepotrzebnie. Przeglądarka w ciągu dwóch miesięcy została pobrana milion razy. Teraz, po kolejnych sześciu miesiącach, liczba ta wzrosła pięciokrotnie, zdobywając nowy kamień milowy w sklepie Google Play.

Microsoft Edge na Androida

Microsoft Edge zaliczył na Androidzie względnie dobry wynik. Dlaczego względnie? Bo choć 5 milionów instalacji to całkiem sporo, to w porównaniu z aplikacjami Microsoft Word (>500 mln instalacji), Outlook, OneNote, OneDrive, PowerPoint i Excel (>100 mln) czy Xbox i Microsoft Launcher (>10 mln) kamień milowy przeglądarki nie jest tak okazały. Z drugiej strony Edge jest dostępny na Androidzie dopiero od kilku miesięcy i to nie dla wszystkich. Przykładowo, jeśli chcemy przeglądarkę zainstalować w systemie z polską wersją językową, musimy pobrać aplikację z pominięciem sklepu, dlatego też Google Play nie nalicza faktycznej liczby wszystkich instalacji, łącznie z tymi, które mają miejsce w regionach bez oficjalnego wsparcia Edge.

Microsoft Edge na Androida

Nie bez znaczenia jest też kontekst aplikacji i jej kategoria. Edge jako przeglądarka ma silną konkurencję w postaci Chrome (domyślnej przeglądarki od Google) i Mozilli Firefox. Nawet na platformie PC następca Internet Explorera nie może zdobyć udziału większego niż 5%. Każdy kamień milowy na tak obcej platformie (by nie powiedzieć - wrogim terenie) jak Android, jest więc dla Microsoftu powodem do świętowania, a dla nas kolejnym znakiem, że Microsoft wytrwale inwestuje w aplikacje na Androida. Jak natomiast radzi sobie Edge na iOS? Liczba instalacji nie jest znana, ale na chwilę obecną aplikacja znajduje się na 9 miejscu w kategorii Utilities, co jest wynikiem całkiem przyzwoitym.

Microsoft Edge jest dostępny do pobrania ze sklepu Google Play, aczkolwiek nie dla polskich użytkowników. Na szczęście brak wsparcia jest jednak tylko teoretyczny. Z naszych artykułów dowiecie się, jak zainstalować Microsoft Edge na Androidzie oraz jak ustawić Microsoft Edge jako domyślną przeglądarkę.

Krzysztof Sulikowski
24 czerwca 2018, 18:04
581
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
24 czerwca 2018, 18:04
581
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.