Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Tańszy Surface w drodze - ma konkurować z iPa...

Tańszy Surface w drodze - ma konkurować z iPadem

O pomyśle Microsoftu na taniego Surface wspominaliśmy już jakiś czas temu. Nie da się ukryć, że jedną z największych wad całej linii urządzeń Surface jest ich cena. Jest ona co prawda w jakiś sposób uzasadniona jakością podzespołów, wykonania i marką Microsoft. Lecz z tego powodu urządzenia te nie cieszą się wystarczającą popularnością, podczas gdy sprzęt Apple, które przecież ma status marki premium, schodzi jak świeże bułeczki.

Tani Surface coraz bliżej

Dlatego też Microsoft postanowił najwyraźniej opracować coś tańszego, co zachowując najważniejsze zalety całej rodziny, mogłoby konkurować bezpośrednio z takimi urządzeniami jak iPad. O tanim Surface nie wiemy jeszcze nic, poza tym, że cóż ... ma być tańszy i ma posiadać, w odróżnieniu od klasycznych Surface, zaokrąglone rogi oraz 10 calowy ekran. Jednocześnie ma działać pod kontrolą pełnego systemu Windows 10 i posiadać komponenty, które pozwolą na komfortową pracę. Działanie urządzenia będzie można przyspieszyć, odblokowując tryb S. Ponadto będzie wspierać łączność LTE oraz posiadać port USB-C do szybkiego ładowania i transmisji danych.

WalkingCat dotarł do przecieków, które ujawniają nazwy kodowe urządzenia oraz jego akcesoriów. Lex to nazwa samego komputera, a Gibs to najprawdopodobniej doczepiana klawiatura type-cover. Zapewne w opracowaniu jest również kompatybilny Surface Pen, choć możliwe, że będziemy mogli używać również tego, który jest w dostępny ofercie obecnie.

Tańszy Surface ma szansę odwrócić złą passę Microsoftu na rynku konsumenckim, choć sam gigant przyznaje, że jego priorytety znajdują się obecnie gdzieś indziej — na rynku komercyjnym. Jednak można mieć nadzieję, że Microsoft nie wycofa się całkowicie z walki i już za jakiś czas, może jeszcze w tym roku, ujrzymy coś zupełnie nowego w temacie sprzętu — oczywiście z Surface Phone na czele. Wszystko wyjaśni się najbliższej jesieni.

Wojciech Błachno
8 czerwca 2018, 15:38
534
Odsłony
Wojciech Błachno
8 czerwca 2018, 15:38
534
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.