Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Surface Hub 2 oficjalnie zapowiedziany! Premi...

Surface Hub 2 oficjalnie zapowiedziany! Premiera w 2019 roku

Narzekaliśmy ostatnio na brak jakichkolwiek zapowiedzi spod szyldu Surface na minionej konferencji Build 2018, tymczasem Microsoft ni stąd, ni zowąd zapowiedział i pokazał na swoim blogu Surface Hub 2, zaprojektowaną na nowo drugą generację konferencyjnego tabletu ze wsparciem dla wielopunktowego dotyku i specjalną wersją Windows 10. 50,5-calowy gigant wejdzie na rynek w przyszłym roku. Poniżej znajdziecie wszystko, co na ten temat trzeba wiedzieć.

Surface Hub 2 - 2019

"Najbardziej efektywne biznesy mają dziś opartą na zespołach i kolaboracji kulturę i kładą nacisk na umożliwianie kreatywności i produktywności. W rzeczywistości firmy, które promują współpracę, mają pięciokrotnie wyższe szanse na osiągnięcie wysokiej wydajności" - zaczyna Microsoft. Z nastawieniem na pracę zespołową zaprojektowany został właśnie Surface Hub 2. Co więcej, Microsoft wyjaśnia, że zaprojektowano go od podstaw z myślą o używaniu przez zespoły. Przejdźmy teraz do szczegółów.

Surface Hub 2 jest cieńszy i zwinniejszy od swojego poprzednika, przez co można go dopasować do różnych stylów i miejsc pracy. Jego ekran o przekątnej 50,5 cala w typowych dla Surface proporcjach 3×2 pracuje w rozdzielczości 4K i wspiera wielopunktowy dotyk (multi-touch). Wszystko to idealnie komponuje się z Microsoft Teams, Microsoft Whiteboard, Office 365, dedykowaną wersją Windows 10 i inteligentną chmurą.

Na wyposażeniu znajdziemy kamery 4K, które obracają się wraz z urządzeniem, zintegrowane głośniki i mikrofony dalekiego pola. Najciekawszym wydaje się jednak to, że Surface Hub 2 można dopasować do pomieszczenia, układając do 4 ekranów obok siebie w orientacji portretowej albo horyzontalnej. Możliwość dynamicznego obracania pozwala uzyskać dogodny kąt zarówno dla prezentowanej zawartości, jak i osób oglądających prezentację. Surface Hub 2 - w odróżnieniu od poprzednika - łatwiej jest też przemieszczać. Microsoft nawiązał tu współpracę ze Steelcase, by stworzyć system stojaków na kółkach wraz z łatwymi w obsłudze mocowaniami, zapewniającymi temu gigantowi spory stopień mobilności.

Surface Hub 2 - 2019

Układanie ekranów obok siebie jest kolejnym znakiem rozpoznawczym Surface Hub 2. Jak pisze Microsoft, robi to "niezaprzeczalny efekt wizualny i gruntownie wpływa na to, co grupy mogą wspólnie osiągnąć, pozwalając użytkownikom wyświetlać wiele kawałków zawartości jeden obok drugiego. Wyobraźcie sobie, jak wiele może zrobić wasz zespół, pracując symultanicznie z Microsoft Whiteboard, PowerBI, PowerPoint i pełnoekranowym połączeniem wideo".

Zapowiadają drugą generację Surface Hub, Microsoft pokusił się o podanie dotychczasowych wyników sprzedaży obejmujących generację pierwszą: "Sprzedaliśmy [Surface Hub] ponad 5000 klientom na 25 rynkach. Ponad połowa firm z listy Fortune 100 kupiła Surface Huby, by poprawić efektywność w zespołach i sposób współpracy, przełamując bariery i tworząc prawdziwą wartość biznesową. Wierzymy, że nasi klienci pokochają Surface Hub 2 jeszcze mocniej".

Co z dostępnością? W tym roku Microsoft rozpocznie testy Surface Hub 2 z wybraną grupą klientów komercyjnych. Produkt trafi do sprzedaży w 2019 roku. Dalszymi informacjami firma zamierza podzielić się wkrótce.

Krzysztof Sulikowski
15 maja 2018, 16:30
483
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
15 maja 2018, 16:30
483
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.