Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows 10 na 200 milionach firmowych PC. Kol...

Windows 10 na 200 milionach firmowych PC. Kolejne miliony czeka upgrade

Na konferencji Build 2018 w tym tygodniu spodziewaliśmy się usłyszeć aktualną liczbę aktywnych instalacji Windows 10, jednak najwyraźniej od czasu poinformowania o "prawie 700 milionach" pod koniec marca nie został przekroczony żaden kamień milowy. Dowiedzieliśmy się za to, jak wygląda adaptacja Windows 10 na komputerach firmowych i jakie są na ten temat prognozy na najbliższe 2 lata.

Windows 10 na komputerach firmowych

Na jednym z keynote'ów Joe Belfiore z Microsoft ogłosił, że "na chwilę obecną ponad 200 milionów użytkowników z kontami firmowymi używa Windows 10", a adaptacja Dziesiątki w firmach "naprawdę idzie w górę". Oznacza to, że spośród około 700 aktywnych instalacji prawie 30% wykonanych jest na kontach firmowych. To wciąż niewiele, ale trzeba mieć na uwadze, że firmy wyjątkowo niechętnie przechodzą na nowe systemy. Jeśli jednak będą chciały utrzymać wsparcie techniczne, przesiadka w ciągu najbliższych 2 lat stanie się koniecznością.

Zbliża się bowiem deadline - Microsoft zakończy wsparcie dla Windows 7 w roku 2020, co oznacza brak dalszych poprawek i aktualizacji zabezpieczeń. Stephen Kleynhans z Gartner Research uważa, że doprowadzi to do szybszego wzrostu liczby upgrade'owanych pecetów w ciągu najbliższych lat: "Spodziewamy się, że przedsiębiorstwa osiągną poziom 85%-90% do czasu deadline'u. Być może nawet wyższy". Joe Belfiore dowodzi, że trend ów już się zaczął: "Zauważyliśmy, że wskaźnik adaptacji [Windows 10] zwiększył się teraz o 79% w perspektywie wzrostu rocznego".

Liczby sugerują, że Microsoft może w końcu osiągnąć najśmielszy cel, jakim jest miliard aktywnych instalacji Windows 10 na PC. Fakt, zajmie to dłużej niż zakładano. W międzyczasie firma realizować będzie drugi cel, który wyznaczył Satya Nadella - chodzi o to, by ludzie pokochali Dziesiątkę i używali jej nie tylko będąc zmuszonym przez brak wsparcia dla starszych systemów.

Krzysztof Sulikowski
11 maja 2018, 01:30
596
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
11 maja 2018, 01:30
596
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.