Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

To był tydzień z Microsoft! - Build 2018

To był tydzień z Microsoft! - Build 2018

Jak co roku Microsoft zorganizował specjalną konferencję dla deweloperów, czyli Microsoft Build 2018. Ogłoszono na niej sporo intrygujących nowości i przedstawiono kilka bardzo ciekawych informacji, związanych między innymi z dalszym rozwojem Windows 10. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was specjalny odcinek serii To był tydzień z Microsoft, poświęcony w całości właśnie konferencji Build 2018.

To był tydzień z Microsoft! Build 2018

Jest to typowo techniczne wydarzenie, na którym nie można było się spodziewać wielu nowości istotnych z punktu widzenia przeciętnego konsumenta. Jednak mimo to Microsoft potrafił nas nieco zaskoczyć i przedstawił kilka bardzo ciekawych funkcji, które zawitają niedługo do Windows 10. Dowiedzieliśmy się między innymi o dalszej ekspansji Windows Timeline, tym razem na urządzenia mobilne, o nowym sposobie na połączenie telefonu z systemem Windows 10 za pomocą aplikacji Your Phone, aż wreszcie o tym, jak będzie rozwijać się PWA w Windows 10, a także jak Fluent Design nadal będzie wpływać na wygląd Dziesiątki. Nie zabrakło oczywiście informacji o Windows Sets, czyli rewolucyjnych kartach aplikacji w Windows 10.

Build 2018 - Your Phone

Powrócił również Kinect, choć nie w takiej formie, jakiej moglibyśmy się spodziewać. Urządzenie rozwijane będzie pod nazwą Project Kinect for Azure. Microsoft sporo czasu poświęcił też HoloLens i technologii mieszanej rzeczywistości, prezentując między innymi Microsoft Remote Asssist. Aplikacja ta ułatwia komunikację użytkowników w ramach mixed reality.

Build 2018 - Remote Assist

Czy Microsoft uchylił wreszcie rąbka tajemnicy odnośnie do Surface Phone? Dowiecie się tego właśnie z naszego wideo! To wszystko to oczywiście zaledwie wierzchołek góry lodowej, jaką jest Build 2018. Zapraszamy do oglądania naszego podsumowania, bo pomimo że była to konferencja przeznaczona dla programistów i deweloperów, to i tak wiele z przedstawionych na niej elementów może zainteresować zwykłego użytkownika.

Ostatnie 3 dni były wyjątkowe i pełne wrażeń, a razem z nami mogliście śledzić przebieg całej konferencji. Przypominamy również o naszych wideoporadnikach na temat nowości w April 2018 Update, z których dowiecie się, co nowego przyniosła Kwietniowa aktualizacja. Znajdziecie je na naszym kanale na YouTube. Warto śledzić nas również na Facebooku, Instagramie i Twitterze

Wojciech Błachno
10 maja 2018, 13:20
1 020
Odsłony
Wojciech Błachno
10 maja 2018, 13:20
1 020
OdsłonyKomentarze

Tak Panowie redaktorzy, to był naprawdę tydzień z Microsoft. Spędziłem ładnych kilkanaście godzin próbując zainstalować nową wersję, chyba 1803.. Wszystko się kończy komunikatem podobnym do tego sławnego z filmu "Miś": Nie mogliśmy dokończyć instalowania aktualizacji i co Pan nam zrobi?" Może jakiś mały poradnik? Próbowałem przed poprawką jak i po... Na razie odroczyłem instalowanie aktualizacji bo cenię swój czas. Tylko nie piszcie, żebym instalował na czysto, bo nie o to mi chodzi. Pozdrawiam
Jerzy, 10 maja 2018, 18:04
Czy wyświetlany jest jakiś konkretny kod błędu?
ŁK, 11 maja 2018, 09:39

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.