Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Build 2018 - Timeline dla urządzeń mobilnych ...

Build 2018 - Timeline dla urządzeń mobilnych z iOS i Androidem

Wczorajszy Vision Keynote na Microsoft Build 2018 upłynął pod znakiem AI, Microsoft 365 i Microsoft Azure. Ci zatem, którzy czekali na Surface Phone, Office 2019 czy Windows 10 Redstone 5 mogli czuć się zawiedzeni, choć z drugiej strony mówi się, że Build to w końcu event deweloperski. Tak czy inaczej dziś drugi dzień konferencji i wtorkowy Technology Keynote właśnie wystartował. To, co za chwilę zobaczymy, jest jeszcze tajemnicą. Przebieg wydarzeń będziemy śledzić przez najbliższe godziny, dlatego zostańcie z nami na CentrumXP. Zaczynamy!

Microsoft Build 2018 - relacja z keynote 08.05.2018

Technology Keynote rozpoczyna znany dobrze Joe Belfiore, CVP Windows w Microsoft. Powraca temat Microsoft 365, a Belfiore odświeża wczoraj poruszane tematy Intelligent Cloud i Intelligent Edge. Wiemy, że Microsoft 365 będzie omawiany przez najbliższe 90 minut, a później przyjdzie czas na kolejne keynote'y, których tematy pozostają na razie tajemnicą. Mowa będzie czterech rozdziałach - doświadczeniach Windows 10, Windows 10 w ujęciu deweloperskim, deweloperskim podejściu do Office oraz Microsoft Graph.

Microsoft Build 2018 - relacja z keynote 08.05.2018

Pierwsza prezentacja dotyczy współpracy PC z Windows 10 i telefonów. Belfiore zaczyna od Windows Timeline, który stał się ogólnodostępny w Windows 10 April 2018 Update. Kluczowa idea jest taka, że Timeline jest oparty na Microsoft Graph, który obsługuje aktywności użytkownika pomiędzy wieloma urządzeniami, wliczając w to telefony. Co będzie dalej? Otóż w Redstone 5 Microsoft zamierza pracować z Cortaną, by ta mogła oferować podpowiedzi w Timeline. Tymczasem na scenę wkracza Shilpa Ranganathan, General Manager w Microsoft, która powie nieco więcej o doświadczeniach mobilnych z Microsoft Edge i Microsoft Launcher. Pada tu pierwsza dzisiejsza zapowiedź: Microsoft Launcher for Enterprise, napędzany przez Intune.

Microsoft Build 2018 - relacja z keynote 08.05.2018

Jakby tego było mało, od razu pada kolejna zapowiedź: Timeline dla urządzeń mobilnych z iOS i Androidem. Tak jak telefony mogą stanowić "drugi ekran" dla naszych komputerów, tak samo komputery mogą być odtąd drugim ekranem dla naszych telefonów. Sprowadza się to do prostej zasady - jeden Timeline dla wszystkich urządzeń.

Microsoft Build 2018 - relacja z keynote 08.05.2018

Kolejna zapowiedź dotyczy już Windows 10 Redstone 5 - jest to kolejny sposób na współpracę między telefonem i PC. Chodzi o aplikację Your Phone, która zdążyła się przewinąć przez wczorajszą prezentację Modern Workplace. Your Phone pozwoli chronić prywatność także w taki sposób, że dane przesyłane z komputera do telefonu nie muszą trafiać do chmury. To również błyskawiczny dostęp do zdjęć i innych plików znajdujących się na telefonie za pomocą aplikacji dla Windows 10 na PC.

Microsoft Build 2018 - relacja z keynote 08.05.2018

Microsoft Build 2018 - relacja z keynote 08.05.2018

Your Phone obsługuje ponadto powiadomienia, dając nam do nich dostęp na PC i pozwalając z nimi pracować. Po tej prezentacji Joe Belfiore przechodzi do kolejnego zagadnienia, jakim jest Windows Sets.

Krzysztof Sulikowski
8 maja 2018, 17:56
498
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
8 maja 2018, 17:56
498
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.