Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Pojawił się koncept przedstawiający wizję now...

Pojawił się koncept przedstawiający wizję nowego okna otwierania pliku

System operacyjny Windows 10 jest ogromnym środowiskiem, na które składają się setki rozmaitych programów połączonych w jedną, spójną całość. Oczywiście ideał nie istnieje, wobec czego Microsoft stale stara się ulepszyć Dziesiątkę na wszelkie możliwe sposoby, zaś starania te niezmiennie doceniane bądź krytykowane są przez całe rzesze fanów. Wielu spośród nich wysyła przy tym również swoje sugestie i prośby, głównie w ramach programu Windows Insider. Niestety, wśród całej masy spamu wysyłanego do Microsoftu wyjątkowo trudno dostrzec pojedyncze, genialne pomysły. Sytuację ratują nieco grafiki koncepcyjne, które z biegiem czasu mogą zostać zauważone przez projektantów Microsoftu.

Wiele osób to rówież wiele niestandardowych aplikacji

Jedną z ciekawszych z nich jest dzieło jednego z użytkowników serwisu Reddit, niejakiego Centontimu. W jego wizji zmianom uległo okno służące do wybrania sposobu otwarcia pliku, wywoływane przy użyciu opcji Otwórz za pomocą. Najsilniejszym elementem projektu jest pasek wyszukiwania, nieobecny w oryginalnym oknie. Jego implementacja znacząco uprościłaby życie osobom używającym niestandardowych aplikacji, bowiem obecnie są one zmuszone do wysunięcia pełnej listy aplikacji i nawigacji w niej przy użyciu rolki myszy – to zaś co oczywiste, niepotrzebnie przedłuża cały proces uruchomienia pliku.

Koncept okna służącego do wyboru sposobu otwarcia pliku

Kolejną zmianą jaką zaobserwować możemy na grafice koncepcyjnej jest zastosowanie fluent design, dzięki czemu okno wygląda po prostu lepiej. Nie bez znaczenia jest tu również fakt, że przemiana graficzna tego elementu systemowego i tak jest konieczna, bowiem Microsoft nieustannie wprowadza nowy design do kolejnych rejonów Windows 10. Co prawda zauważyć możemy nieco problemów z rozmieszczeniem ikon, jednak są to jedynie drobne błędy przy opracowywaniu konceptu.

Oczywiście powstanie opisanego konceptu nie oznacza, że czekają nas w najbliższym czasie jakiekolwiek zmiany powiązane z przerobionym w nim oknie. Niemniej, ten właśnie element systemu nie był modyfikowany przez giganta już od czasów Windows 8 – może więc czas już najwyższy, by to zmienić?

Amadeusz Labuda
7 marca 2018, 10:23
945
Odsłony
Amadeusz Labuda
7 marca 2018, 10:23
945
OdsłonyKomentarze

jak nie przestana pakować tego neona gdzie popadnie to po prostu wyłączę aktualizacje...
zakius, 7 marca 2018, 10:46
Nie wyłączysz ;)
Ioio, 7 marca 2018, 12:27
Taki już urok Windows 10, zawsze można system obsługiwać z poziomu PowerShella :)
Amadeusz Labuda, 7 marca 2018, 12:36
jak po tych wszystkich lunach, aero i glassach w końcu zrobili ładny system to muszą to zepsuć... cóż, ze sklepu i tak nie korzystam to wyłączenie aktualizacji nie boli
zakius, 7 marca 2018, 13:18

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.