Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Pasek narzędziowy w nowej wersji SwiftKey Bet...

Pasek narzędziowy w nowej wersji SwiftKey Beta na Androida

SwiftKey - jedna z najpopularniejszych, alternatywnych klawiatur, dostępnych zarówno na Androida jak i iOS, została w 2016 roku przejęta przez Microsoft. Klawiatura jako jedna z pierwszych wprowadziła rewolucyjny sposób pisania poprzez mizianie po ekranie smartfona. Polega to na przesuwanie palcem od pierwszej do ostatniej litery danego słowa - nie wymagana jest tutaj wyjątkowa precyzja, bowiem wszystko działa w oparciu o rozpoznawanie słów i odpowiednie podpowiedzi, tak jak to działa w klasycznym już słowniku T9.

SwiftKey Beta

Microsoft, chcąc zachować sporą popularność klawiatury, dba o jej regularne aktualizacje. Zwłaszcza, że konkurencja jest spora, a teraz nawet domyślna klawiatura Androida - Gboard - zapewnia już większość pożądanych przez użytkowników funkcji. W Google Play Store znajdziemy dwie wersje tej klawiatury: jedną stabilna, a drugą testową (wersja beta). Teraz po raz kolejny gigant wzbogacił tę drugą wersję klawiatury o nowe elementy. Wśród nich jest możliwość tworzenia nowych naklejek z wykorzystaniem własnych zdjęć, obsługa Hiragany - japońskiego alfabetu oraz kilka nowych, bardziej egzotycznych języków, jak język afar, gayo czy banjar.

SwiftKey Beta

Jednak co najistotniejsze, wprowadzono nowy pasek narzędziowy pozwalający na szybkie przejście do najważniejszych funkcji klawiatury. Wystarczy kliknąć ikonkę plusa na pasku podpowiedzi, aby wywołać pasek narzędziowy. To zdecydowanie ułatwi wygodne korzystanie z klawiatury każdemu, kto często korzysta z jej dodatkowych opcji. Ta jedna z najbardziej rewolucyjnych klawiatur wciąż cieszy się ogromną popularnością, a jej stabilna wersja zbliża się do progu 500 mln instalacji. SwiftKey to jedna z wielu aplikacji Microsoftu znajdujących się obecnie w sklepie Google Play. Wszystkie nowe opcje powinny niebawem trafić również do stabilnej wersji klawiatury. Zarówno wersja beta, jak i wersja stabilna są dostępne dla każdego, za darmo, w sklepie Google Play.

Wojciech Błachno
26 lutego 2018, 12:29
638
Odsłony
Wojciech Błachno
26 lutego 2018, 12:29
638
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.