Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Aplikacje z Androida można uruchamiać w Windo...

Aplikacje z Androida można uruchamiać w Windows. Powstaje nieoficjalny konwerter

Mechdome jest firmą dostarczającą narzędzia do konwertowania aplikacji z Androida na iOS bez konieczności dostępu do kodu źródłowego - deweloperzy nie muszą myśleć o tych systemach jako o odrębnych platformach z różnymi zasadami. Firma ogłosiła teraz poszerzenie narzędzi o obsługę Windows, dzięki czemu w Windows 10 i Windows 10 Mobile będzie można natywnie uruchamiać aplikacje z Androida.

Aplikacje z Androida w Windows 10

"Aplikacje z Androida trafią do Windows. Będziecie mogli konwertować aplikacje z Androida, by uruchamiały się natywnie w Windows" - napisał Mechdome. Na jego Twitterze możemy ponadto obejrzeć przykłady działania niewydanego jeszcze narzędzia, np. usługę translacji API - aplikacja z Androida uruchomiona w Windows 10 po kliknięciu przycisku wysyła powiadomienie do Centrum akcji. Po kliknięciu innego przycisku uruchamia się przeglądarka Edge. To oczywiście tylko przykład, ale pokazuje on, że przekonwertowane aplikacje mogą uruchamiać się nie tyle w emulatorze, co natywnie - jako aplikacje UWP, współpracując z Windows 10.

Android jest obecnie najczęściej używanym systemem na świecie, a liczba jego użytkowników przekracza 2 miliardy. Microsoft już dużo wcześniej pracował nad emulatorem Androida dla Windows 10 Mobile, ale plany te porzucił i obrał dokładnie odwrotną strategię - zaczął konwertować swoje własne aplikacje i udostępniać je użytkownikom Androida. W rezultacie app gap, który był jedną z największych bolączek Windows Phone, pozostał nią do dziś, a użytkownicy Windows 10 Mobile zmuszeni są do korzystania z wielu usług tylko przez przeglądarkę.

Aplikacje z Androida w Windows 10

Wróćmy jednak do rozwiązania Mechdome. Usługa tłumaczenia API zdaje się działać szybciej niż działałoby emulowanie całego systemu operacyjnego, ale wiąże się to z ograniczeniami. Niewykluczone, że rozwiązanie nie będzie tak zachwycające, gdy już stanie się ogólnodostępne. Z drugiej strony użytkownicy Windows 10, zwłaszcza w wydaniu Mobile, zbyt wielkiego wyboru nie mają. Microsoft, dysponujący potężnymi środkami i zasobami, mógłby zapewne zrobić to lepiej, ale ani emulacja, ani konwersja z Androida nie leży już w kręgu zainteresowań firmy.

Krzysztof Sulikowski
5 lutego 2018, 19:59
1 572
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
5 lutego 2018, 19:59
1 572
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.