Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Sticky Notes stają się jeszcze wygodniejsze!

Sticky Notes stają się jeszcze wygodniejsze!

W dzisiejszych zabieganych czasach ludzie sięgają po rozmaite sposoby na to, by nie zapomnieć o najważniejszych rzeczach i zbliżających się wydarzeniach. Notowanie wszystkiego w notesie niesie jednak ze sobą nieco wad – ze względu na gabaryty nie możemy po prostu wrzucić go do kieszeni spodni wychodząc z domu, zaś ciągłe notowanie bywa męczące. Tak właśnie narodziła się idea karteczek samoprzylepnych, które w biurach i domach popularne są od lat, znacząco ułatwiając organizację czasu. Nic więc dziwnego, że kwestią czasu było przeniesienie tego jakże wygodnego rozwiązania wprost na ekrany naszych komputerów – w systemie Windows 10 nosi ono nazwę Sticky Notes. Aplikacja ta umożliwia dodanie na pulpicie wirtualnych karteczek, na których w łatwy sposób możemy zanotować najważniejsze informacje oraz rzeczy do zrobienia. Funkcjonalność Sticky Notes z czasem ulega oczywiście poprawie, czego dowodzi chociażby najnowsza aktualizacja tego rozwiązania.

Sticky Notes mogą przydać się chociażby podczas nauki

Najnowsza aktualizacja Sticky Notes, oznaczona numerem 2.1.3.0, skupia się generalnie na dwóch pozornie nie mających większego znaczenia elementach. Mowa tu o zmianie koloru samego obszaru wirtualnych kartek oraz wielkości czcionki. Wbrew pozorom, zmiany te znacząco przyczynią się do ulepszenia aplikacji, bowiem w ich wyniku w prosty i łatwy sposób zyskamy możliwość dostosowania karteczek do naszych potrzeb. Oznacza to nie tylko lepsze doświadczenia estetyczne, lecz również możliwość posortowania notatek na ważne i mniej istotne – wystarczy wybrać większą czcionkę i zmienić kolor na bardziej rzucający się w oczy, by dana informacja stała się widoczniejsza.

Oczywiście Sticky Notes jest wbudowane w Windows 10 już domyślnie, wobec czego nie ma potrzeby jego ściągania z Sieci. Najnowsza aktualizacja aplikacji nie trafiła jeszcze do wszystkich, jednak powinno to ulec zmianie już w ciągu najbliższych kilku dni.

Amadeusz Labuda
5 lutego 2018, 09:22
1 029
Odsłony
Amadeusz Labuda
5 lutego 2018, 09:22
1 029
OdsłonyKomentarze

A kiedy się wreszcie pojawi możliwość przypięcia notatek do ekranu? Tego mi akurat najbardziej brakuje.
Ff, 5 lutego 2018, 09:52
Niezbyt wiem, co masz na myśli - notatki umieszczone na pulpicie pozostają tam aż do momentu, gdy zdecydujemy się na ich usunięcie. Jeśli zaś chcemy je przesunąć, należny przeciągnąć je poprzez przytrzymanie ich górnej belki.
Amadeusz Labuda, 5 lutego 2018, 09:56
Ale "aplikacja" notatek jest otwarta na pasku zadań. To akurat jest dosyć niewygodne. Alternatywą jest przeglądanie notatek z poziomu Windows Ink, ale to też jest niewygodne.
ŁK, 5 lutego 2018, 11:34
Szczerze powiedziawszy, mi fakt posiadania aplikacji na pasku zadań zupełnie nie przeszkadza. Niemniej, może to być spowodowane tym, że staram się ograniczać do zaledwie kilku aplikacji aktywnych jednocześnie - w ten sposób wszystko staje się bardziej przejrzyste.
Amadeusz Labuda, 5 lutego 2018, 11:49
To po prostu kwestia indywidualna. :) Pozostaje czekać na wprowadzenie takiej opcji, bo na razie wygodniej mi pisać ręcznie w notesie obok niż korzystać ze Sticky Notes. A co ważniejsze rzeczy wolę już zapisać w kalendarzu lub w notatniku.
ŁK, 5 lutego 2018, 11:53
Fakt, najważniejsze rzeczy najlepiej zapisać na trwalszym nośniku - w końcu system może się wysypać. Niemniej sporo osób korzysta ze Sticky Notes i do mniej istotnych notatek są jak znalazł ;)
Amadeusz Labuda, 5 lutego 2018, 13:50
Chodziło mi o możliwość pozostawienia ich zawsze na wierzchu, tak by przełączając się pomiędzy oknami różnych programów notatki "nie znikały" pod innymi oknami - taką funkcję oferuje chociażby windowsowy Menedżer Zadań, w Sticky Notes byłaby ona bardzo przydatna, jak dla mnie przynajmniej.
Ff , 5 lutego 2018, 15:39
Faktycznie, to byłoby całkiem przydatne - niestety, zmniejszylibyśmy ten sposób powierzchnię aktywnego pulpitu. Na chwilę obecną możesz jeszcze spróbować utworzyć odrębny, wirtualny pulpit i to tam przechowywać Sticky Notes - zawsze jest to jakaś opcja.
Amadeusz Labuda, 5 lutego 2018, 15:47

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.